trendy
4F x RL9, czyli buty Roberta Lewandowskiego. Warte 499 złotych?
YouTube Rewind oficjalnie zakończony!

YouTube definitywnie kończy z Rewindami. Społeczność: "W KOŃCU?!"

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,11.10.2021 10:50

YouTube oficjalnie ogłosił, że to koniec kontrowersyjnego filmu, który był podsumowaniem roku. Co poszło nie tak w ostatnich latach?

bFEYucdf

YouTube Rewind to cykliczne podsumowanie roku, najważniejszych filmów oraz trendów z platformy. Koncept od lat był takim odpowiednikiem "Kevina Samego w Domu". Zawsze pojawiał się pod koniec roku, najczęściej wiedzieliśmy czego się spodziewać oraz od jakiegoś czasu cała formuła zaczęła być odrobinę nudna i denerwująca.

Dlaczego w ostatnich latach wszystko się posypało?

W skrócie? Google zaczęło traktować Rewinda jako marketingową pokazówkę dla reklamodawców. Na początku, czyli w latach 2010-2012 było to malutkie przedsięwzięcie. Znane twarze, prosty pomysł - ideał:

Rewind YouTube Style 2012

Potem trwał okres, w którym podsumowanie roku było ogromnym spektaklem, ale nadal tworzonym tylko "pod publikę". Ale, po felernym 2016 roku zaczęło dziać się to, o czym wszyscy myśleliśmy. Firma po prostu zaczęła zapraszać odgórnie twórców, których można łatwo sprzedawać jako twarze platformy. A potem w 2017 r., platforma wypięła się jeszcze bardziej na twórców przez zaostrzenie rygorów w zawartości, na której można zarabiać. No i doliczmy do tego Logana Paula, który na początku tego samego roku był w pewnym lesie w Japonii i… ach, to były czasy

bFEYucdh

W 2020 r. Rewind nie odbył się przez pandemię, a teraz…

A teraz to oficjalny koniec!

Firma ogłosiła na swoim Twitterze, że Rewind z 2019 rok jest ostatnim tego typu tworem:

Dziękujemy wszystkim twórcom zaangażowanym w Rewind - będziemy 👀 wasze Rewinds, kiedy będziemy świętować wraz z twórcami nowe trendy, które sprawiają, że YouTube jest 🔥 z innym i zaktualizowanym już rodzajem doświadczenia - stay tuned!

Jak podaje portal "TubeFilter", rzecznik prasowy przekazał, że YouTube będzie "nadal inspirował do tworzenia niezliczonych filmów, w których najbardziej kreatywni producenci treści na świecie - nasi twórcy na YouTube - przedstawiają koniec roku w swoich podsumowaniach, gdyż YouTube wycofuje swoje Rewind".

bFEYucdj

To dobra decyzja? A może YouTube powinien był stworzyć oddzielne podsumowania dla każdego kontynentu?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
10-latka powiesiła się przez challenge z TikToka. Zrozpaczona matka pozywa serwis