W pociągu nie można się malować i czesać

W pociągu nie można się malować i czesać? Tak radzi influencerka od etykiety

Źródło zdjęć: © Pani Etykieta, TikTok
Anna RusakAnna Rusak,17.05.2023 17:15

"Pani Etykieta" to influencerka, która na TikToku mówi o tym, jak zachowywać się w poprawny sposób. Jej nagranie dotyczące zachowań w podróży spotkało się ze sprzeciwem internautów. Czy w pociągu można się malować i czesać?

Julia Gadomska to influencerka, która na TikToku prowadzi profil "Pani Etykieta". 10 maja można ją było spotkać na warsztatach w ramach "Dni Humana", które odbywały się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Jak wskazuje nazwa profilu, Gadomska na TikToku udziela rad w zakresie etykiety. Jej niedawny film dotyczący zasad podróżowania pociągiem wywołał dyskusję na Twitterze. Czy można malować się i czesać w pociągu?

Malowanie się i czesanie w pociągu według "Pani Etykiety"

Na profilu influencerki znajdzie mnóstwo rad dotyczących tego, jak powinniśmy się zachowywać. Od Gadomskiej dowiecie się nie tylko, jak prosić o pomoc kelnera i jak jeść pierogi, ale odkryjecie również, co wspólnego z etykietą ma Sanah.

Ostatnio "Pani Etykieta" opublikowała dwa filmiki dotyczące odpowiednich zachowań w pociągu. Dowiadujemy się z nich, że w tym środku komunikacji nie powinniśmy zajmować torbami miejsc, jeść i ściągać butów. Najwięcej wątpliwości internautów zwrócił jednak moment, w którym "Pani Etykieta" mówi, że w pociągu niewskazane jest malowanie się i czesanie.

trwa ładowanie posta...

"Mamy pytać o podstawowe czynności"?

Użytkownicy Twittera i TikToka po części zgadzają się z "Panią Etykietą". Rozumieją, czemu kładzenie nóg na fotelu w pociągu jest niestosowne, a muzyki powinni słuchać tylko na słuchawkach. Nie do końca zgadzają się jednak z kwestią jedzenia, malowania się i czesania.

Zastanawiają się, czemu powinni pytać współpasażerów o to, czy mogą coś zjeść, skoro to "zaspokojenie podstawowej potrzeby fizjologicznej". Niektóry ironizowali, sugerując, że będą teraz pytali innych podróżujących o to, czy mogą mrugnąć.

"Mamy pytać [kogoś przyp. red.] o pozwolenie na podstawową czynność fizjologiczną, jaką jest zaspokojenie głodu?" - zastanawia się jedna osoba na TikToku.

"Czemu ktoś, kto jedzie pociągiem np. do szkoły, nie może się w nim pomalować? Gurl, myślisz, że jak mam na 7.10 lekcje, to mi się chce wstawać dwie godziny przed pociągiem?" - pyta użytkowniczka na Twitterze.

"Przed mrugnięciem zawsze zapytajmy o pozwolenie" - ironizowała osoba na TikToku.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

"Pani Etykieta" w komentarzach na TikToku odpowiedziała na kilka wątpliwości użytkowników. Według niej malowanie się jestem problemem, bo puder czy róż mogą nam się wysypać.

Jeśli chodzi o jedzenie, to inni internauci zwracali uwagę na to, że chodzi tu o posiłki, które mają intensywny zapach. Tiktokerki broniono też Twitterze, zwracając uwagę na to, że prowadzi konto związane z etykietą, więc nikt nie powinien mieć problemów z takimi radami.

"Pamiętajcie, że dziewczyna po prostu prowadzi konto związane z etykietą i nikomu niczego nie zabrania. To coś, co ją interesuje i dzieli się tym z ludźmi. Przecież nie podejdzie do kogoś w pociągu i nie opieprzy za poprawianie makijażu" - broni "Pani Etykiety" inna użytkowniczka.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0