Ukrainka uciekała z Ukrainy Teslą

Uciekała z Ukrainy Teslą. Zabrakło jej prądu - na szczęście już w Rumunii

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż:Vibez, Oradesibiu
Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.03.2022 15:00

Ukrainka uciekała Teslą z terenów wojennych, ale niestety zabrakło jej baterii - na szczęście już była w Rumunii, cała i bezpieczna.

Wojna w Ukrainie rozpętana przez Rosję trwa. Konflikt pochłania tysiące żyć. Ci, którzy mogą i chcą, starają się ewakuować. Jedni uciekają Ładami, inni starają się łapać autostopa - a niektórzy uciekać Teslą.

Uciekała w Tesli z Ukrainy

Jak donoszą zagraniczne media, w mieście Sybin (środkowa część Rumunii) doszło do niecodziennej sytuacji. Bo oto na środku drogi stanęła Tesla Model S, której kierowczyni uciekła z ogarniętej wojną Ukrainy.

Po prostu zabrakło jej baterii przed ładowarką. Według informacji od Tesli, niedaleko miała stać Supercharger - superszybka ładowarka firmy.

Uciekała w Tesli z Ukrainy
Uciekała w Tesli z Ukrainy (Oradesibiu.ro)

Dzięki pomocy mieszkańców miasta kobieta mogła dojechać do ładowarki. Kierowcy pomogli najpierw usunąć auto z drogi, a potem, za pomocą przedłużacza, podładować Teslę do odpowiedniego poziomu. Ostatecznie udało się dojechać do Superchargera, który… nie był aktywny? Tego nie wiemy.

Tesla była, według mediów, zarejestrowana w Kijowie.

Jak podaje rumuńska strona Oradesibiu, samochód został pozostawiony na noc do załadowania przez mieszkańca Sibiu. Potrzebny był specjalny adapter, gdyż te ze stacji ładowania w mieście nie były kompatybilne. Kobieta znalazła nocleg w domu mieszkanki Sibiu.

Żeby nie było pytań

Jeżeli zastanawiacie się "skąd Tesla z Ukrainy?", odpowiadam: skądś. Mimo tego, że Ukraina jest biedniejszym krajem od Polski czy innych krajów zachodnich, tak niektórzy obywatele posiadają Tesle. A że ktoś uciekał przed wojną w samochodzie za 150-200 tys. zł - wojna nie wybiera. Ważne, że uratowała swoje życie.

Źródło: Oradesibiu.ro

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0