Piotr Łój

Tworzy światy dla tych, którzy sami nie mogą ich doświadczyć. Musicie poznać Fundację Virtual Dream!

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Piotr Łój, Virtual Dream
Anna RusakAnna Rusak,16.09.2021 14:00

Piotr Łój ze swoją Fundacją Virtual Dream przy użyciu wirtualnej technologii zmienia na lepsze życie chorych dzieci i osób z niepełnosprawnościami, dlatego absolutnie wszyscy powinniście go poznać

Z okazji setnych urodziny Stanisława Lema konta wielu influencerów przejęły osoby ze świata nauki, które porównywały przewidywaną przez Lema przyszłość ze swoimi własnymi badaniami. Dzięki temu nie tylko mogliśmy posłuchać ciekawych rozważań, ale też przy okazji poznaliśmy Piotra Łója i jego Fundację Virtual Dream.

Piotrek postanowił tego dnia odezwać się do Make Life Harder, które również brało udział w technologicznej akcji. Chciał podzielić się kawałkiem swojej pracy i misji w życiu, a my uważamy, że absolutnie każdy powinien dowiedzieć się o tym, co robi, dlatego dzielimy się z wami jego historią.

Okno na zewnątrz

Społecznie pracuje od 8 lat, a Fundację Virtual Dream założył w 2017, by jakoś ustabilizować swoją działalność i znaleźć rządowe wsparcie. Pomaga tym, którzy sami nie mogą doświadczyć tego, co na zewnątrz. Jak? Za pomocą wirtualnej rzeczywistości.

trwa ładowanie posta...

Założyciel fundacji spełnia marzenia dzieci chorych na raka i leżących w hospicjach, zabierając je za pomoc VR do świata, którego nie mogą doświadczyć ze szpitalnych łóżek. Dzięki niemu dzieciaki mogą nurkować z delfinami czy odbyć podróż w kosmos.

VR pomaga mu też wspierać osoby sparaliżowane i niepełnosprawne. Dzięki tej technologii mogą zobaczyć, jak samodzielnie poruszają kończynami lub wstają z wózka. Takie wizualizacje pomagają im w rehabilitacji i realizowaniu kolejnych celów.

VR for Motivation and Physiotherapy - Para/Quadriplegic

Czym jeszcze zajmuje się Piotr Łój?

Poza tym Piotr bada, jakie zagrożenie niesie ze sobą VR i produkuje filmy w technologii VR360. Prowadzi też swoją jednoosobową działalność, w której zajmuje się m.in. montażem i produkcją filmów, ale od 7 lat stara się oddawać tylko swojej misji, którą jak już pewnie się domyśliliście, jest pomoc potrzebującym.

"Po kilku latach uświadomiłem sobie, że świat biznesu absolutnie nie jest mój. Nie ma w nim miejsca na człowieka... i dla dobra tej wypowiedzi, zakończę ten temat już tutaj ;)
Od ponad 7 lat staram się iść już tylko w kierunku mojej misji - pomocy potrzebującym dzięki technologii. Misji trudnej, niewystawionej na zysk, samofinansowanej"

- Patronite, Piotr Łój

Oprócz tego, że aktywnie pomaga swoim podopiecznym, również wspiera innych w najtrudniejszych momentach. Ostatnio, w czasie pandemii, Piotr ze swoimi darczyńcami zajął się produkcją przyłbic dla służ medycznych, których projekt konsultował z lekarzami. Nagrał też instrukcję, dzięki której każdy może się dowiedzieć, jak taką przyłbicę wykonać:

DIY Facemasks for doctors / Przyłbice sposobem domowym - ENG/PL

Jak możecie pomóc?

Piotrek działa sam i niestety nie udało mu się pozyskać stałego sponsora czy grantu, ale wszyscy, jeśli tylko chcecie, możecie go wesprzeć. Wystarczy odwiedzić jego konto na Patronite i dołączyć do grona darczyńców. Pamiętajcie, że wdzięczny będzie Wam nie tylko Piotrek, ale przede wszystkim osoby, którym na co dzień pomaga.

"Moim marzeniem i celem jest zbudowanie stabilnie finansowanego centrum rozwoju i badań najnowszych technologii pod kątem potencjału wspierania życia człowieka; jak również badanie ryzyka destruktywnego wpływu tych technologii na życie i relacje społeczne (depresja, eskapizm, uzależnienie od gier i pornografii, cyberbullying, substytuty realnych interakcji i relacji)".

- Patronite

Koniecznie powinniście odwiedzić jego profil, Patronite oraz kanał na YouTube. Dzięki temu dowiecie się, jak wygląda jego praca i co do tej pory udało mu się zrealizować. Myślimy, że naprawdę warto wspierać takie osoby i o nich mówić. Szczególnie że ich praca jest po pierwsze ważna, po drugie wartościowa, a po trzecie bardzo ciężka. Także poślijcie Piotrowi, jego Fundacji i dzieciakom trochę miłości!

trwa ładowanie posta...

Źródło: Patronite.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0