Twórca serialu "Ricky i Morty" uniewinniony

Twórca serialu "Rick i Morty" uniewinniony. Wróci do produkcji?

Źródło zdjęć: © Ricky i Morty
Anna RusakAnna Rusak,23.03.2023 12:15

Oskarżony o przemoc domową twórca serialu "Rick i Morty" - Justin Roiland - został uniewinniony. Czy to oznacza, że wróci do produkcji i usłyszmy go w roli Ricka i Morty’ego?

Pod koniec stycznia tego roku studio Adult Swim, które jest odpowiedzialne za animowany serial "Rick i Morty", ogłosiło, że zrywa współpracę z Justin Roiland. Firma zdecydowała się odciąć od współtwórcy serii, gdy został oskarżony o przemoc domową.

Choć serial ma być kontynuowany bez niego, wielu nie mogło pogodzić się z brakiem Roilanda w serii - użyczał głosu pod obu głównym bohaterom, był też scenarzystą i producentem wykonawczym. Jednak jest minimalna szansa na to, że Roiland wróci do "Ricka i Morty’ego", bo w środę sprawa Justina została umorzona

Współtwórca "Ricka i Morty’ego" uniewinniony

Na początku roku dowiedzieliśmy się, że w maju 2020 roku Justinowi Roilandowi zostały postawione zarzuty dotyczące przemocy domowej. Współtwórca "Ricka i Morty’ego" miał pobić i stosować groźby wobec osoby, z którą randkował.

Mężczyzna nie przyznał się do winy i w 2020 roku został wypuszczony z aresztu, dzięki kaucji. Teraz sprawę procedowano w sądzie. W środę oskarżenie wniesione w hrabstwie Orange zostało oddalone, a Roiland został uniewinniony. Jak poinformowała portal BuzzFeed adwokatka Roilanda, Kate Corrigan, sprawa została umorzona z powodu niewystarczających dowodów.

- Sprawiedliwość w końcu zwyciężyła. Myślę, że prokuraturze należy się pochwała za dołożenie należytej staranności w sprawie. Rozważyła wszystkie dostarczone im materiały i ostatecznie postąpiła słusznie. Oddalenie takiej sprawy to wielka rzecz - powiedziała cytowana przez CBS News adwokatka Roilanda.

Wiadomością o uniewinnieniu podzielił się również sam Justin na Twitterze. Roiland napisał, że oskarżenia były fałszywe i jest głęboko wstrząśnięty kłamstwami, które o nim krążyły.

trwa ładowanie posta...

Co dalej z "Rickim i Mortym"?

Adult Swim zakończyło współpracę z Roilandem w styczniu, ale seria ma być kontynuowana. Oznacza to, że najprawdopodobniej nie usłyszymy go w nadchodzącym sezonie serialu, ale nikt nie powiedział, że Justin nie wróci do pracy nad serią "Rick i Morty".

Teraz, gdy został oczyszczony z zarzutów, nie ma chyba żadnych przeciwwskazań, by wrócił do produkcji. Oczywiście wszystko będzie zależało od niego i twórców serii, ale fani "Ricka i Morty’ego" z pewnością ucieszyliby się z takiej wiadomości.

Wake Up, Morty | Rick and Morty | Adult Swim

Źródło: CBS News, BuzzFeed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 7