x

Symbol polskości w zagranicznym serialu. Wulgaryzm razi w oczy

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
06.02.2024 16:15

Pewien internauta zauważył polski szczegół w zagranicznym serialu. Przypadek czy zamierzony ruch scenografa?

CHW*P to skrót od wulgarnego wyrażenia "c*uj w d**ę policji". Hasło to często można spotkać na ścianach opuszczonych budynków czy murach. Slang przez część młodzieży uznawany jest za formę prowokacji lub sprzeciwu wobec policji. Skrót pojawia się także w tekstach polskiej muzyki hip-hopowej.

Polski wylgaryzm w zagranicznym serialu

Pewien internauta umieścił na JBZD - stronie z śmiesznymi grafikami i memami - interesujący wpis. Mężczyzna zauważył, że w serialu "True Detective" pojawił się prześmiewczy symbol polskości. W jedynej ze scen czwartego odcinku czwartego sezonu, a dokładniej w 34,06 minucie można zauważyć napis "CHW*P" na drzwiach starego budynku. Internauta pisze: "Ciekawe czy to jakiś scenograf zostawił easter egg'a na planie, czy lokacja, w której kręcili już miała to na drzwiach, co by oznaczało, że na Alasce jest lub był nasz kochany rodak z takim dumnym napisem na drzwiach".

x
x (JBZD)

"True Detective", w polskiej wersji "Detektyw", to amerykański serial z 2014 r. 31 stycznia premierę miał czwarty sezon, który opowiada o zaginięciu ośmiu mężczyzn pracujących arktycznej Stacji Badawczej na Alasce. Sceny do najnowszego czwartego sezony kręcone były w Islandii.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1