popkultura
Jenna Ortega z "Wednesday" porównywana do Dahmera. Winny wątek zwierząt
J.K. Rowling umiera w książce

Transpłciowa autorka napisała horror, w którym J.K. Rowling ginie w okrutny sposób

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.04.2022 14:00

J.K. Rowling została w symboliczny sposób ukarana za swoje transfobiczne poglądy. Autorka Harry'ego Pottera zginęła na kartach powieści "Manhunt" napisanej przez Gretchen Felker-Martin. Pisarka odpiera zarzuty, że promuje przemoc wobec kobiet.

bGxwrqDD

22 lutego odbyła się premiera książki Manhunt, którą opublikowało wydawnictwo Macmillan. Akcja powieści rozgrywa się postapokaliptycznym świecie, w którym osoby z wystarczającym poziomem testosteronu zamieniają się w potworne bestie. Na resztki ludzkości składają się cis kobiety, osoby niebinarne, transpłciowe kobiety i transpłciowi mężczyźni.

Manhunt napisała transpłciowa pisarka Gretchen Felker-Martin. Wydarzenia ukazane w powieści śledzimy z perspektywy osoby transpłciowej. Niedobitki ludzkości polują na mutantów i uciekają przed sektą autorytarnych transfobicznych feministek (TERF-ów) o nazwie Zakon Rycerzy J.K. Rowling. Grupa zajmuje się mordowaniem osób transpłciowych i pływaniem statkiem wojennym o nazwie Galbraith.

Gretchen Felker-Martin zdecydowała się dość okrutnie obejść z antagonistką swojej powieści. Książkowa J.K. Rowling podróżuje z TERF-wyznawczyniami do zamku, gdzie wszyscy giną - budowla płonie, po czym zapada się w otchłań piekła.

trwa ładowanie posta...

Czym zawiniła J.K. Rowling?

Ze smutkiem trzeba to przyznać, że autorka Harry'ego Pottera nie darzy sympatią społeczności LGBTQ+. J.K. Rowling wywołuje wojny na Twitterze, w których odmawia osobom transpłciowym statusu równego kobietom biologicznym. W 2020 roku Brytyjka zakpiła z terminu "osoby z menstruacją", a w 2022 roku zarzucono jej niewrażliwość na morderstwo na tle homofobicznym.

trwa ładowanie posta...

Fani J.K. Rowling krytykują książkę, w której pisarka ginie

Manhunt otrzymała sporo negatywnych recenzji. Trudno stwierdzić, czy to dlatego, że jest słaba, czy to fani J.K. Rowling stają w jej obronie. Internauci oskarżają transpłciową pisarkę o mizoginiępromowanie przemocy wobec kobiet. Nie brakuje głosów, że książka nawołuje do aktów przemocy wobec samej J.K. Rowling.

bGxwrqDF

Gretchen Felker-Martin na bieżąco odpowiada na krytykę na Twitterze. Twierdzi, że słaba ocena jej dzieła wynika ze zmowy TERF-ów, które umówiły się na masowe zaniżanie oceny Manhunt. Felker-Martin apeluje, aby oceniać jej książkę pozytywnie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: globalnews.ca

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
zniesmaczony,zgłoś
Znów poprawność polityczna musi być na pierwszym miejscu niż jakość.
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Gej, fan JK,zgłoś
Obrzydliwe. Przeciwnicy Rowling od lat posuwają się do ohydnej mizoginii. BTW, Rowling wspiera osoby LGBT i zawsze wspierała.
Odpowiedz
2
like
2
dislike
asdfe,zgłoś
nie istnieje nic takiego jak "transfobia".
Odpowiedz
1
like
2
dislike
Komentarze (3)
arrow
Cara Delevingne oddaje swój orgazm nauce. Robi to dla kobiet