J.K. Rowling umiera w książce

Transpłciowa autorka napisała horror, w którym J.K. Rowling ginie w okrutny sposób

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.04.2022 16:00

J.K. Rowling została w symboliczny sposób ukarana za swoje transfobiczne poglądy. Autorka Harry'ego Pottera zginęła na kartach powieści "Manhunt" napisanej przez Gretchen Felker-Martin. Pisarka odpiera zarzuty, że promuje przemoc wobec kobiet.

22 lutego odbyła się premiera książki Manhunt, którą opublikowało wydawnictwo Macmillan. Akcja powieści rozgrywa się postapokaliptycznym świecie, w którym osoby z wystarczającym poziomem testosteronu zamieniają się w potworne bestie. Na resztki ludzkości składają się cis kobiety, osoby niebinarne, transpłciowe kobiety i transpłciowi mężczyźni.

Manhunt napisała transpłciowa pisarka Gretchen Felker-Martin. Wydarzenia ukazane w powieści śledzimy z perspektywy osoby transpłciowej. Niedobitki ludzkości polują na mutantów i uciekają przed sektą autorytarnych transfobicznych feministek (TERF-ów) o nazwie Zakon Rycerzy J.K. Rowling. Grupa zajmuje się mordowaniem osób transpłciowych i pływaniem statkiem wojennym o nazwie Galbraith.

Gretchen Felker-Martin zdecydowała się dość okrutnie obejść z antagonistką swojej powieści. Książkowa J.K. Rowling podróżuje z TERF-wyznawczyniami do zamku, gdzie wszyscy giną - budowla płonie, po czym zapada się w otchłań piekła.

trwa ładowanie posta...

Czym zawiniła J.K. Rowling?

Ze smutkiem trzeba to przyznać, że autorka Harry'ego Pottera nie darzy sympatią społeczności LGBTQ+. J.K. Rowling wywołuje wojny na Twitterze, w których odmawia osobom transpłciowym statusu równego kobietom biologicznym. W 2020 roku Brytyjka zakpiła z terminu "osoby z menstruacją", a w 2022 roku zarzucono jej niewrażliwość na morderstwo na tle homofobicznym.

trwa ładowanie posta...

Fani J.K. Rowling krytykują książkę, w której pisarka ginie

Manhunt otrzymała sporo negatywnych recenzji. Trudno stwierdzić, czy to dlatego, że jest słaba, czy to fani J.K. Rowling stają w jej obronie. Internauci oskarżają transpłciową pisarkę o mizoginiępromowanie przemocy wobec kobiet. Nie brakuje głosów, że książka nawołuje do aktów przemocy wobec samej J.K. Rowling.

Gretchen Felker-Martin na bieżąco odpowiada na krytykę na Twitterze. Twierdzi, że słaba ocena jej dzieła wynika ze zmowy TERF-ów, które umówiły się na masowe zaniżanie oceny Manhunt. Felker-Martin apeluje, aby oceniać jej książkę pozytywnie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: globalnews.ca

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Wobte,zgłoś
"osoby z wystarczającym poziomem testosteronu zamieniają się w potworne bestie" zgaduję, że tutaj chodzi o cis mężczyzn. Równie dobrze autorkę tej "książki" można oskarżyć o mizoandrię. Kobieta jest dobra i walczy o przetrwanie. Facet to zła bestia. I jeszcze ten tytuł, który można przetłumaczyć jako "Polowanie na mężczyzn". No ale w lewackim świecie to norma. Facet - zło, kobieta - dobro.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Wojtek,zgłoś
"osoby z wystarczającym poziomem testosteronu zamieniają się w potworne bestie" zgaduję, że tutaj chodzi o cis mężczyzn. Równie dobrze autorkę tej "książki" można oskarżyć o mizoginię. Kobieta jest dobra i walczy o przetrwanie. Facet to zła bestia. No ale w lewackim świecie to norma. Facet - zło, kobieta - dobro.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
zniesmaczony,zgłoś
Znów poprawność polityczna musi być na pierwszym miejscu niż jakość.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4