Transpłciowa autorka napisała horror, w którym J.K. Rowling ginie w okrutny sposób
J.K. Rowling została w symboliczny sposób ukarana za swoje transfobiczne poglądy. Autorka Harry'ego Pottera zginęła na kartach powieści "Manhunt" napisanej przez Gretchen Felker-Martin. Pisarka odpiera zarzuty, że promuje przemoc wobec kobiet.
22 lutego odbyła się premiera książki Manhunt, którą opublikowało wydawnictwo Macmillan. Akcja powieści rozgrywa się postapokaliptycznym świecie, w którym osoby z wystarczającym poziomem testosteronu zamieniają się w potworne bestie. Na resztki ludzkości składają się cis kobiety, osoby niebinarne, transpłciowe kobiety i transpłciowi mężczyźni.
Podobne
- J.K. Rowling uderza w osoby transpłciowe. Awantura o flagę
- Transpłciowi czarodzieje w "Hogwarts Legacy". Co na to J.K. Rowling?
- J.K. Rowling nie wybaczy Emmie Watson i Danielowi Radcliffe'owi. Nie prosili
- Polska autorka opublikowała powieść w Wielkiej Brytanii. Ralph Kaminski poleca
- J.K. Rowling znowu pluje transfobią. "Wspaniała wiadomość"
Manhunt napisała transpłciowa pisarka Gretchen Felker-Martin. Wydarzenia ukazane w powieści śledzimy z perspektywy osoby transpłciowej. Niedobitki ludzkości polują na mutantów i uciekają przed sektą autorytarnych transfobicznych feministek (TERF-ów) o nazwie Zakon Rycerzy J.K. Rowling. Grupa zajmuje się mordowaniem osób transpłciowych i pływaniem statkiem wojennym o nazwie Galbraith.
Gretchen Felker-Martin zdecydowała się dość okrutnie obejść z antagonistką swojej powieści. Książkowa J.K. Rowling podróżuje z TERF-wyznawczyniami do zamku, gdzie wszyscy giną - budowla płonie, po czym zapada się w otchłań piekła.
Czym zawiniła J.K. Rowling?
Ze smutkiem trzeba to przyznać, że autorka Harry'ego Pottera nie darzy sympatią społeczności LGBTQ+. J.K. Rowling wywołuje wojny na Twitterze, w których odmawia osobom transpłciowym statusu równego kobietom biologicznym. W 2020 roku Brytyjka zakpiła z terminu "osoby z menstruacją", a w 2022 roku zarzucono jej niewrażliwość na morderstwo na tle homofobicznym.
Fani J.K. Rowling krytykują książkę, w której pisarka ginie
Manhunt otrzymała sporo negatywnych recenzji. Trudno stwierdzić, czy to dlatego, że jest słaba, czy to fani J.K. Rowling stają w jej obronie. Internauci oskarżają transpłciową pisarkę o mizoginię i promowanie przemocy wobec kobiet. Nie brakuje głosów, że książka nawołuje do aktów przemocy wobec samej J.K. Rowling.
Gretchen Felker-Martin na bieżąco odpowiada na krytykę na Twitterze. Twierdzi, że słaba ocena jej dzieła wynika ze zmowy TERF-ów, które umówiły się na masowe zaniżanie oceny Manhunt. Felker-Martin apeluje, aby oceniać jej książkę pozytywnie.
Źródło: globalnews.ca
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos