Tinder

Tinder wprowadza nową weryfikację tożsamości - koniec z oszukiwaniem?

Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez, Canva
Anna RusakAnna Rusak,18.08.2021 16:31

Nowa funkcja pozowali uniknąć dość przykrej sytuacji, w której okazuje się, że osoba, z którą umówiliście się na randkę, wcale nie jest tym_tą, za którą się podaje…

Tinder postanowił poważnie zatroszczyć się o swoich użytkowników. Niedawno pisaliśmy o nowej funkcji, dzięki której możecie uniknąć wielu niezręcznych sytuacji. Teraz szanse na to, że wpadniecie na apce na byłego albo swojego ojca są już praktycznie zerowe.

Tym razem Tinder chce trochę ulepszyć kwestie związaną z weryfikacją tożsamości. Mogę się założyć, że nie raz (oczywiście jeśli korzystacie z apki) trochę obawialiście się tego pierwszego spotkania na żywo. I wcale nie mam tu na myśli tych wszystkich lęków związanych z ewentualnym brakiem tematów do rozmowy czy nikłą chemią między Wami.

Co to za zmiana?

Chodzi mi o ten pierwszy moment, gdy stajecie naprzeciw siebie i sprawdzacie, czy osoba ze zdjęcia jest w ogóle jakkolwiek podobna do tej, z którą do tej pory tylko pisaliście. Apka postanowiła, że trochę nas w tej kwestii odstresuje.

trwa ładowanie posta...

Teraz będzie można zweryfikować swoją tożsamość za pomocom dokumentu tożsamości. Biorąc pod uwagę różnice prawne, w każdym kraju będzie to wyglądało trochę inaczej. Niemniej, jeśli chcielibyście żeby osoba, z którą się spotykacie, wiedziała, że istniejecie naprawdę, to warto rozważyć taką opcję.


"Weryfikacja tożsamości jest złożona i zróżnicowana, dlatego przy wdrażaniu nowych opcji, stosujemy podejście typu "testuj i ucz się". […] Wiemy, że jedną z najcenniejszych rzeczy, które Tinder może zrobić, by osoby korzystające z aplikacji, czuły się bezpiecznie, jest zapewnienie im większej pewności, że sparowane z nimi osoby istnieją naprawdę".

- Tinder
trwa ładowanie posta...

To koniec oszukiwania?

Oczywiście firma zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy będą chcieli dzielić się swoimi danymi i taka forma weryfikacji nie będzie obowiązkowa. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że wiele platform już teraz korzysta z takiej formy sprawdzania tożsamości.

Gdyby zablokowali Wam konto na Facebooku albo Instagramie, to szybko byście się o tym przekonali. W każdym razie myślę, że taka forma weryfikacji jest na pewno warta rozważenia. Takie zwiększające bezpieczeństwo działania Tindera są naprawdę ważne i potrzebne. Przecież takie randkowanie online powinno być przede wszystkim bezpieczne, prawda?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1