Tiktokerka Sabinitta całowała z zaskoczenia facetów. Serio?

Tiktokerka Sabinitta całowała z zaskoczenia obcych facetów. A gdyby odwrócić role?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TikTok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,17.08.2022 12:00

Tiktokerka Sabinitta realizowała wyzwanie, w którym miała pocałować trzech obcych mężczyzn w 30 sekund. Jak to się skończyło?

Czy pamiętacie "piękny" okres w historii internetu, gdy na YouTube królowały pranki? Niewinne żarty, które często były ustawiane w taki sposób, by twórca nie mógł zostać pozwanym przez wkręcane osoby. Teraz moda na żarty zdaje się powracać na TikToku.

Tiktokerka całuje losowych chłopaków (?) dla wyzwania

Co może pójść nie tak, gdy nagrywa się "heheszkowe" wyzwanie na TikToka? Przerabialiśmy to już nie raz z YouTube, a teraz przyszedł czas na platformę dla młodych. Czuję powiew youtubera Marcina Dubiela i pierwszej połowy ubiegłej dekady.

Tiktokerka Sabina Pawlik "Sabinitta" z 6,5 mln obserwującymi, znana z dziwnych relacji ze swoim byłym/obecnym chłopakiem, została zaproszona na niesamowite wyzwanie od aplikacji czarek__czaruje (1,3 mln obserwujących). Zadanie polegała na tym, że miała pocałować trzech chłopaków w czasie krótszym niż 30 sekund. Efekt poniżej:

trwa ładowanie posta...

Cudowne wyzwanie, prawda? Dziewczyna podchodzi do faceta i całuje go. Robi to szybko, z zaskoczenia, w końcu goni ją czas. Jeżeli ktoś to lubi i się godzi na to? Super, świetnie, idealnie. Problem w tym, że nikt nikogo o zgodę nie pytał.

W sieci pojawiły się komentarze, że jeden z chłopaków z nagrania chciał się odezwać po pomoc do Mai Staśko, znanej aktywistki, która działa m.in. na rzecz osób pokrzywdzonych przemocą seksualną.

trwa ładowanie posta...

Komentarze? "Zepsuła ze dwa związki"

Nawet komentarze pod filmikiem na TikToku są w sporej części negatywne. Według internautów, takie zachowanie nie jest okej. Szczególnie, że gdyby facet całował losowe dziewczyny, to 10 minut po wydaniu filmu, zostałby okrzyknięty sprawcą przemocy seksualnej. A tak?

"Zepsuła ze dwa związki" - twierdzi jeden internauta.

"To całowanie chłopaków nie☠️☠️" - burzy (?) się inna osoba.

"ale jakby to facet całował kobiety to by była drama" - twierdzi internautka.

"A to nie tak, że Filip Hajzer dostał za takie coś straszny hejt? Nie wiem, jak można tak naruszać czyjaś prywatność…" - przypomina inna.

"bruh i teraz jakby chłopak dostał zadanie pocałować 3 dziewczyny to byłby wy*ryw spłakanych feministek że jak tak w ogóle można" - twierdzi inny.

"Gdyby facet to zrobił, zostałby zcancelowany lol" - przekonuje anonimowa internautka

Wyzwanie na TikToku. A gdyby tak odwrócić role?

Odwróćmy sytuację: Gdyby to mężczyzna biegał po ulicy i na czas całował zdezorientowane kobiety? Negatywne komentarze w internecie mogłyby być najmniejszym problemem. W grę wejść mogłoby to, że ktoś z przechodniów mógłby użyć wobec niego siły, wezwać policję, a cała sprawa mogłaby skończyć się w sądzie.

Pamiętacie przykład z "Ameryka Express", gdzie Filip Chajzer, jak i inni uczestnicy, otrzymali wyzwanie pocałowania trzech osób przeciwnej płci. Reszta pytała o zgodę ale Chajzer tego nie zrobił. Jego zachowanie było złe (jeszcze gorsze, bo doszło jeszcze dotykanie po piersiach) i zasługiwało na krytykę oraz pozew.

To wydarzyło się w 2018 roku. Czy coś się zmieniło? Oczywiście, że nie skoro powstają takie filmiki w sieci.

Jeżeli to nie była ustawka pod wyświetlenia à la 95 proc. pranków z cudownych lat 2013-2016, to mamy tutaj przykład szkodliwego contentu. I tak, facetów też można molestować, wykorzystywać i naruszać ich przestrzeń osobistą.

Świetna reklama

Oczywiście jest to reklama aplikacji. Bo twórcą wyświetlanej na ekranie apki "NieZrobiszTego!" jest Cezary Gołębiowski, znany w sieci jako czarek__czaruje, twórca filmu. Cudownie, prawda?

Gra tiktokera, NieZrobiszTego!
Gra tiktokera, NieZrobiszTego! (App Store)

Tak pod koniec: po prostu nie róbcie rzeczy bez zgody drugiej osoby. Nie wiecie, kim jest ktoś stojący kilka metrów od was. I tyle.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Niestety filmik jest już niedostępny chyba, więc nie można zobaczyć ani reakcji chłopaków ani samych pocałunków. Jeżeli był to tylko cmok w usta, to uważam, że słowa o molestowaniu są grubo przesadzone. Co innego jeśli były to wymuszone pocałunki z języczkiem. Ale cóż, dziewczynom wolno więcej,, tak po prostu bywa,,a chłopaki powinni mieć grubą skórę i wyrozumiałość, a nie od razu skarżyć się na przemoc seksualną.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Cóż, na pewno należy zwalczać zjawisko molestowania i gwałcenia mężczyzn, w tym także przez kobiety. Co prawda każde naruszenie czyjejś nietykalności cielesnej (w tym seksualne, takie jak gwałt) powinno być tępione, ale chodzi mi o to, że w przypadku gdy mężczyzna jest ofiarą, to nie ma społecznego zrozumienia. Jeśli mężczyzna zgwałci kobietę (albo dziecko), to większość społeczeństwa to rozumie i najchętniej "powiesiłaby go za jaja", "odcięłaby mu je", albo w ogóle skazała takiego zboczeńca na śmierć. Natomiast gdy kobieta w taki sposób skrzywdzi mężczyznę, to zrozumienie jest dużo mniejsze. Większość powie, że "to tylko seks-niespodzianka", "stanął mu, więc chciał", "każdy zdrowy mężczyzna chce seksu" itp. Więc mi osobiście szczególnie zależy na tym, aby zwalczać molestowanie i gwałcenie mężczyzn, gdyż jest to wciąż słabo zrozumiany przez społeczeństwo problem. Powtarzam - każde zgwałcenie jest okropnym czynem, a kto się go dopuszcza, ten jest zwyrodnialcem - także potępiam mężczyzn gwałcących kobiety. Ale chodzi mi o to, że gwałty na mężczyznach są powszechnie wyśmiewane i wciąż mało kto rozumie ten problem. Co prawda pod względem społecznego zrozumienia tego problemu i tak jest nieco lepiej niż np. kilkanaście lat temu, ale wciąż daleka droga do powszechnej empatii dla mężczyzn, którzy padli ofiarą zgwałcenia lub molestowania.
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się