TikTok wprowadza przycisk "nie lubię". Poprawi jakość moderacji?
Funkcja znana z YouTube'a czy Reddita trafia na TikToka. Platforma ogłosiła, że wprowadzi przycisk "nie lubię" dla użytkowników TikToka na całym świecie. Serwis liczy, że to poprawi doświadczenie osób korzystających z aplikacji.
Jak podaje serwis techcrunch.com, TikTok rozpoczął testowanie przycisku "nie lubię" w kwietniu tego roku, aby użytkownicy mogli identyfikować komentarze, które uważają za nieistotne lub nieodpowiednie. Faza testów przebiegła pomyślnie, w związku z czym funkcja trafi do wszystkich użytkowników platformy.
Przycisk "nie lubię" trafia na TikToka
Kiedy użytkownik kliknie przycisk "nie lubię" przy komentarzu, aktywność nie będzie publiczna, a komentatorzy nie zostaną powiadomieni, że ich wpis jest nielubiany. Komentatorzy i inni użytkownicy nie będą mogli zobaczyć, ile dany komentarz otrzymał kliknięć "nie lubię". By cofnąć "niechęć", wystarczy ponownie nacisnąć przycisk "nie lubię".
"Na początku tego roku zaczęliśmy testować nowy sposób, w jaki ludzie mogą identyfikować komentarze, które uważają za nieistotne lub nieodpowiednie" - czytamy we wpisie TikToka na Twitterze. "Po etapie testów udostępniamy funkcję na całym świecie. To nowy sposób wsłuchiwania się w opinie bezpośrednio od naszej społeczności. Pozwala nam lepiej identyfikować nieistotne lub nieodpowiednie komentarze, co pomaga nam rozwijać sekcję komentarzy dla prawdziwych i autentycznych interakcji".
Lepsze doświadczenie dla użytkowników TikToka
TikTok twierdzi w komunikacie prasowym, że nowa funkcja ma zapewnić użytkownikom lepsze doświadczenie. Kiedy serwis rozpoczął testowanie przycisku "nie lubię", traktował go jako sposób na oznaczanie komentarzy, które mogą być spamem lub które nie mają sensu w kontekście filmu, pod którym są publikowane.
Portal wirtualnemedia.pl dodaje, że w idealnej sytuacji komentarz z dużą liczbą "niechęci" będzie ostrzegał TikToka przed mową nienawiści, spamem lub trollowaniem, które w innym razie moderacja mogłaby przegapić.
Popularne
- Koniec klasycznego języka? Liczba 67 została słowem roku
- Julia Żugaj nie przeszła do finału "Twoja twarz brzmi znajomo". Które miejsce zajęła?
- Bagi i Magda wzięli ślub na parkiecie? Teraz wszystko układa się w całość
- Przełom w sprawie Buddy? Wiadomo, co z pieniędzmi z loterii
- Fani bojkotują koncert The Neighbourhood? Strona padła, ale są kontrowersje
- Wersow poleciała samolotem do fryzjera. Teraz tłumaczy się widzom
- Taylor Swift założyła kurtkę od polskiej projektantki. Ubranie kosztowało blisko 12 tys. zł
- Skandal na planie "Stranger Things"? David Harbour pod lupą
- Lady Gaga wystąpi w Polsce w 2026 r.? Fani mają dowody





