mem

TikTok płaci za filmy. Ci twórcy podzielą się milionami

Źródło zdjęć: © giphy.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,12.08.2020 20:11

Kto nie chciałby dostawać kasy za nagrywanie filmików na TikToka? Teraz to całkiem realne marzenie. Utalentowani twórcy - których wybierze platforma - będą mogli się podzielić okrągłą sumą.

Na początek doprecyzujmy, jak do tego doszło. TikTok ogłosił ostatnio, że utworzył specjalny fundusz (TikTok Creator Fund), którego zadaniem będzie wspieranie twórców. Obecnie fundusz opiewa na kwotę 200 milionów dolarów, ale w 3 lata ma urosnąć do miliarda dolarów dla autorów z samych Stanów Zjednoczonych.

TikTok nie zapomniał też o twórcach pochodzących "z reszty" świata. Oni docelowo dostaną do podziału dwa razy większą kwotę - czyli 2 miliardy. Kto będzie się mógł ubiegać o pieniądze? Wsparcie zapowiedziano dla najbardziej aktywnych i "innowacyjnych" użytkowników.

Poniżej możecie znaleźć pierwszych 19 twórców, którzy podzielą się kasą. Na razie nie wiadomo jednak, jakie to będą kwoty - ani jak szybko powiększy się lista beneficjentów funduszu.

Nagradzany i zdolny kucharz. Warto wpaść na jego profil po ciekawe i szybkie przepisy kulinarne.

Świetny fotograf, znany ze swoich improwizowanych sesji zdjęciowych.

Ciekawe i zaskakujące filmy dotyczące m.in. make-upu, mody czy tańca.

Brittany wybiła się dzięki viralowi Kombucha Girl, gdzie pierwszy raz próbowała kombuchę. Obecnie zajmuje się… tworzeniem bardzo różnorodnych filmów.

trwa ładowanie posta...

Chcecie zobaczyć interesujący cosplay oraz równie interesującą krawcową? Wbijcie na kanał Cheyenne!

Ach, David Dobrik. Czy to na Vine, YouTube, czy TikToku, wszędzie jest on wielką gwiazdą. Na jego kanale znajdziecie typowe filmiki lifestylowe, ujęcia zza kulis i więcej.

Warto też wpaść na jego kanał na YouTube:

Jess Andrade pokazuje codzienne życie rezydenta pediatrycznego i stara się przekazać potrzebne informacje dot. gorących tematów w medycynie.

Tokarz z Florydy — na tym kanale możecie znaleźć przeróżne tipy i ciekawostki o tym, jak tworzy się najróżniejsze drewniane rzeczy.

Blog z jedzeniem! Yumna uważa, że jedzenie powinno nie tylko dobrze wyglądać - ma także sprawić, abyśmy się dobrze czuli.

Kanał quasi rodzinny, możecie tutaj spotkać filmy rodziców i ich 10-miesięcznej córeczki, która walczy z rakiem. Ten TikTok może rozczulić Wasze serca.

Jeżeli brakuje Wam w życiu ciekawych choreografii i charyzmatycznego tancerza — nie musicie dalej szukać. Michael Le jest bardzo znany na TikToku, szczególnie za rozpoczynanie nowych trendów.

trwa ładowanie posta...

Na tym kanale szczególnie czuć duch starego Vine’a. Justice Alexander, jedna z najbardziej znanych osób latynoskiego pochodzenia, tworzy komediowe filmy dla całej rodziny.

Dr. Fayez stara się rozwiać niektóre mity dotyczące ochrony zdrowia, jak i pokazać trochę lekarskiego świata zza kulis.

Marissa Ren stara się na swojej platformie edukować widzów nt. azjatyckich wpływów na światową modę. Ale także opowiada o swoich ulubionych trendach w modzie - i oczywiście je pokazuje.

"Przedsiębiorca i guru biznesu" - w filmach Matta można odnaleźć naprawdę ciekawe informacje. Od tego, ile zarabiają gwiazdy TikToka, po nawet to, ile kosztuje otworzenie restauracji McDonald’s.

trwa ładowanie posta...

Jedna z TikTokerek, która przecierała szlaki na platformie dla TikTokerów LGBTQI+. Jej filmy dotyczą m.in. najróżniejszych faktów oraz psychologii.

Ross Smith jest obecnie znany z tego, że tworzy ze swoją babcią interesujące duo. Na jego TikToku znajdziecie skecze, filmy czy nawet pranki.

Spencer Polanco Knight — ten TikToker zna się świetnie na beatboksie. Warto obczaić jego TikToka, nawet nie tyle dla samej muzyki, ale dla ciekawych filmików. 

Kolejny doktor! Tylko w tym przypadku jest to holistyczny chirurg plastyczny. Na jego kanale dowiecie się o pięknie holistycznym oraz tym, jak zostać najlepszą wersją samego siebie.

Chcielibyście spotkać któregoś z powyższych TikTokerów?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1