The Sims 4: Orientacje seksualne w grze! Nie każdy będzie panseksualny i panromantyczny :O

The Sims 4: Orientacje seksualne wchodzą do gry! Nie każdy Sim będzie panseksualny i panromantyczny

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Materiały prasowe, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.07.2022 20:00

Oto spora nowość w The Sims 4. Orientacje seksualne (i romantyczne?) zostaną dodane do gry! Czy to spowoduje spore zmiany w waszej rozgrywce? Ponadto, do bazowej gry wejdzie także NOWY system :O

Zapowiedź i prezentacja prasowa "The Sims 4: Licealne lata" przyniosłanowości, które są niemałym zaskoczeniem. Ba! W sumie są one OGROMNYM zaskoczeniem, bo twórcy gry, Maxis wprowadzają orientacje seksualne do The Sims 4. Idealny inkluzywny dodatek obok customowych zaimków?

The Sims 4: Orientacje seksualne (i romantyczne!)

Co do zasady, w niezmodowanej grze Simy zawsze były bi- czy panseksualne/romantyczne. Bez żadnego problemu mogliśmy nakłonić Sima, by związał się z każdym innym - niezależnie od płci. To się zmieni.

W skrócie: Maxis za darmo dodaje do gry pakiet, który pozwala Simom (oraz nam) określić, jaki typ Sima ich pociąga, rozdzielając przy tym orientację romantyczną i seksualną. Dziękuję za to, ponieważ to jest bardzo często pomijane. Nawet w normalnym życiu.

Jak w The Sims 4 wygląda dostosowanie orientacji seksualnej i romantycznej?
Jak w The Sims 4 wygląda dostosowanie orientacji seksualnej i romantycznej? (EA)

Mogą wystąpić małe techniczne ograniczenia wynikające z tego, że gra dopiero ewoluuje. Ale i tak wraz z aktualizacją z zaimkami, jest to krok w stronę lepszej gry.

Co z catpłciowością czy byciem np. demiromantycznym_ą? Może kiedyś.

Co z transsimami i simami niebinarnymi? Odpowiedź oddam oficjalnemu blogowi The Sims 4:

Dlaczego dostępne są tylko dwie opcje płci?

Jest to zrozumiałe pytanie, biorąc pod uwagę, że niedawno opublikowaliśmy aktualizację wprowadzającą różne zaimki.

Postaram się omówić tę kwestię w przejrzysty sposób. Wynika to z ograniczeń technicznych. Jak już wspomniano powyżej, w TS4 nie ma jeszcze Simów niebinarnych. Nadal musisz dokonać binarnego wyboru płci dla swojego Sima przy jego tworzeniu, niezależnie od ustawień zaimków. Mamy nadzieję, że zaprezentowaliśmy już nasze zaangażowanie w reprezentację tożsamości płciowych dzięki takim opcjom jak dostosowywanie płci, które pozwala modyfikować sylwetkę, preferencje odzieżowe, opcje ciąży i korzystania z toalety. Postrzegamy aktualizację wprowadzającą zaimki jako kolejny ważny krok w kierunku lepszej reprezentacji płci niebinarnych, ale przyznajemy również, że zaimki nie są tym samym, co tożsamości płciowe.

TS4 ma już 8 lat i polega na systemach, które pierwotnie powstały z myślą o binarnej płciowości. W ciągu ostatnich lat podjęliśmy ważne kroki, takie jak dodanie funkcji personalizacji płci, zaimków, a teraz również orientacji seksualnej. To podróż, która wciąż trwa, i nadal pozostaje wiele do zrobienia. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie odpowiednich systemów, które w pełni umożliwią wsparcie niebinarnych Simów - czytamy na stronie EA.

"Pragnienia i obawy" powracają z The Sims 2

Także do podstawowej wersji dodane zostaną tzw. "pragnienia i obawy", czyli sprawy, które pozostają w sferze marzeń i lęków Sima.

Każdy z nich podąża za innym problemem nastolatków i wpływa na nowy system Życzeń i Strachów (który pojawi się jako część zbieżnej aktualizacji gry podstawowej). Będąc duchowym następcą porzuconego systemu Zachcianek. Pragnienia i Obawy to cele wyznaczane co chwilę, które są bardziej osobiste dla danego Sima. Na przykład, Sim zorientowany na cele może obawiać się, że nie zda nadchodzącego egzaminu lub nie osiągnie swoich marzeń - podaje CBR

Tak wygląda ten system:

trwa ładowanie posta...

Co najważniejsze, ta opcja zostanie udostępniona dla każdego w formie bezpłatnej aktualizacji. Fani rozwiązań z poprzednich gier powinni być ukontentowani.

Źródło: Maxis, CBR

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 1