"The Last of Us" na HBO, pierwszy trailer przyniósł ulgę

"The Last of Us" na HBO. Pierwszy trailer. Afera o czarnoskórą córkę Joela

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.12.2022 12:30

Jest już pierwszy długi trailer serialu pt. "The Last of Us", który w 2023 roku będzie można zobaczyć na platformie HBO. Pierwsze reakcje? Niektórzy mają problem z… córką Joela. Wszystko dlatego, że grająca ją aktorka jest czarnoskóra.

Serial pt. "The Last of Us" jest oparty na grze "The Last of Us Part 1" wydanej na konsolach Sony, PS3 (a potem PS4 i PS5). Opowieść tej narracyjnej gry zdobywała na przestrzeni lat dużą popularność i świetne recenzje.

Serial "The Last of Us" na HBO. Pierwszy trailer

Za serial odpowiada Craig Mazin, producent "Czarnobyla", oraz Neil Druckmann, reżyser gier z tej niesamowitej serii, który współtworzył też jedną z najlepszych gier w historii, czyli "Uncharted 2: Among Thieves", ale to już inna sprawa.

HBO zabrało się za ekranizację gry. W odróżnieniu od tworów od Sony, gdzie "Uncharted" było fajną, ale niezbyt ogarniętą zabawą, "The Last of Us" zapowiada się bardzo dobrze. Casting? Nick Offerman jako Bill, Bella Ramsey jako Ellie oraz ten, który tropił Pablo Escobara czy jest obecnie w posiadaniu Darksabera (sory za spoiler) -  Pedro Pascal, jako Joel.

I wreszcie, na miesiąc przed premierą, dostaliśmy pełnoprawny trailer. Ponad dwie minuty ekspozycji i grania w "w której scenie w grze to było?". Jest zaskakująco dobrze, jak na serial, który został oparty na grze. Zobaczcie trailer "The Last of Us":

The Last of Us | Official Trailer | HBO Max

Ten trailer rozwiał też obawy niektórych, iż Bella nie pasuje do postaci Ellie. To jest dokładnie Ellie, którą poznaliśmy w grach:

trwa ładowanie posta...

Niektórzy mają problem z kolorem skóry Sarah, córki Joela

Uwaga, ogromne spoilery. Muszę to zrobić.

Jednym z pierwszych momentów w grze jest sekwencja, gdzie sterujemy córką Joela. W grze ma białą, wręcz bladą skórę i jest blondynką. HBO poszło w innym kierunku, co możecie zobaczyć tutaj:

trwa ładowanie posta...

W postać Sary wcieli się czarnoskóra Nico Parker, którą mogliście zobaczyć w filmie "Dumbo" z 2019 roku:

trwa ładowanie posta...

Tak, twórcy zmienili kolor skóry córki Joela (komuś przeszkadza, że w Joela wciela się aktor z Chile?), co nie uszło uwadze internautów:

"W ogóle nie podoba mi się obsada Sary. Sens postaci jest taki, że Ellie będzie przypominać Joela, a ona w ogóle nie jest podobna do Belli" - przekazuje użytkownik Twittera.

trwa ładowanie posta...

"Go woke, go broke" - twierdzi inna osoba.

trwa ładowanie posta...

"Dziwny wybór koloru skóry, mam na myśli to, że nie ma on sensu w stosunku do oryginalnej gry" - dodaje internauta.

trwa ładowanie posta...

"Zamienili rasę Sarah mimo, że w grze są 4 czarne postacie, zrobili Sama głuchym ponieważ… tak, nie poprosili aktorki grającej Ellie o zagranie w grę dla odniesienia, zamienili rasę Joela i Tommy'ego… bo tak" - grzmi inny komentujący.

trwa ładowanie posta...

Ja napiszę tylko tyle: dajmy szansę serialowi. To nie Netflix, aby wyszła z tego papka równa "Wiedźminowi". Wszystko zapowiada się bardzo bliskie grze, stąd opowieść może was złapać za serce.

Nie wiem tylko, czy wszystko zostanie przedstawione chronologicznie, jak w tytule z PS3. Bo wiecie, nie wiem, czy jesteście przygotowani na taki szok w pierwszych 20 minutach serii.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0