popkultura
"Bejba, it's kinda krejza", ale w wersji Lego. Tego widoku nie zapomnisz
Team X 3 jest wtopą? Wyświetlenia i zalew łapek w dół to spora wskazówka

Team X 3 jest wtopą? Wyświetlenia i zalew łapek w dół to spora wskazówka

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,13.05.2022 12:00

Team X 3 wydał już kilka odcinków. I jak się sprawy mają? No tak średnio. Spory zjazd z wyświetleniami i zalew łapek w dół tworzy nam obraz contentu, którego nikt nie chce. A jak możemy to porównać do poprzedniej edycji?

Dla osób, które kompletnie nie interesują się nową, losową grupą influencerów: od kilkunastu dni trwa Team X 3. Agencja Spotlight postawiła tym razem na coś à la "Twoje 5 Minut!" od Friza, czyli taki program rozrywkowy, który moglibyśmy kiedyś zobaczyć w telewizji. Tak swoją drogą, to dobór nowych członków zadziwił fanów, bo mamy prawie same nowe, "świeże" twarze.

A jak sobie radzi ten cały Team X 3?

Cóż, średnio. Oto krótkie porównanie. Spójrzmy bardzo chłodno na tę sytuację. Porównanie Team X2 z Team X 3 nie będzie idealne pod wieloma względami:

Druga odsłona była nahajpowana przez głośny koniec jedynki. Ponadto, tamta seria została rozpoczęta z przytupem i kawałkiem muzycznym - a te target Team X uwielbia. W sytuacji Team X 3 całość wydaje się skrojona bardziej pod "doroślejszego" widza. Miejcie to na uwadze.

Wyświetlenia pierwszych odcinków Team X2:

 • TO NIE KONIEC TEAM X… - 3,000,000 
 • TEAM X - SIEDEM (Official Music Video) - 26,000,000 
 • NOWY TEAM W DOMU X! - 2,300,000 
 • REAKCJA TEAMU NA NOWY DOM X! - 1,400,000 
 • ZNISZCZYŁ MU POKÓJ… - 2,500,000 
 • MUSIAŁA TO ZROBIĆ BY DOŁĄCZYĆ DO TEAMU… - 2,200,000 
 • ZAKOPALIŚMY LEKSIA POD ZIEMIĄ! - 1,500,000
Wyświetlenia Team X2
Wyświetlenia Team X2 (YouTube)

Spadek wyświetleń to 50%, biorąc pod uwagę pierwszy i ostatni film na tej liście. A jak radzi sobie Team X 3?

 • TeamX3.mov - 1,000,000 
 • Początek Team X 3 - 977,000 
 • Na to nie byli przygotowani… - 366,000 
 • To zadanie ich przerosło… - 202,000 
 • STALI TAM 9H PO TO ŻEBY… - 130,000 
 • Dziewczyny były całe mokre… - 91,000 
Wyświetlenia Team X 3
Wyświetlenia Team X 3 (YouTube)

Idąc tym samym tropem i porównując pierwszy oficjalny film Team X 3 do ostatniego (w trakcie pisania tego tekstu)... daje nam to 9%. Dziewięć procent osób, które teoretycznie obejrzały Team X3.mov, widziały najnowszy film zespołu Spotlight. 50% od Team X2 i 9% od Team X 3. Robi wrażenie.

Problem z tym jest jeszcze inny. Team X2 robiło genialne wyświetlenia na początku. Przez pierwsze ~trzy miesiące stara gwardia gwarantowała co najmniej 600 tys. - 1 mln wyświetleń na każdym odcinku (z wyjątkami). Niektóre bez problemu wbiły ponad 2 miliony.

A teraz? Stały spadek. Tylko w 12 dni (i w trzy odcinki) Team X 3 zeszło od 366 tys. wyświetleń do poziomu 130 tys. odsłon.

Co z tego wynika?

Realnie? Nic. To jedynie porównywanie suchych danych. Problem jest wtedy, gdy teoretycznie był spory potencjał - a Agencja go nie wykorzystała. Bo spójrzcie na to: Team X 3 porzucił codzienne filmy.

Friz czy Team X2 udowodnili, że to jest klucz do sukcesu takiej grupy. Może zmieniły się realia? Może internet chciał coś innego? Na pewno nie chciał filmików z lasu - internauci pokazują znudzenie takim contentem:

lepiej by było, gdyby odcinki były codziennie ludzie jeszcze bardziej by ich poznali

Jak ja się ciesze że oni dostają tyle wyświetleń co team x2 pod koniec, chyba ten team nie potrwa :)

Przekonamy się, czy to będzie fajny projekt, czy słaby. Póki co odcinki były spoko. Trzymam kciuki za nich, bo fajnie się ogląda ;)

metalowe wiaderko spadające tuż obok głowy, bardzo mądre i przemyślane. Gratuluje mózgu, bhp przede wszystkim

Fajny format, ale trochę widać, że z tego gorszego domku są wykończeni i jest to słabe, żeby ich tak męczyć

Z drugiej strony pod ostatnim filmem jest sporo pozytywnych komentarzy w stylu "Trzymam kciuki, żeby im się udało". Nie zdobywają one co prawda tylu polubień, co krytyka - ale to ciekawe, że pojawiają się takie pozytywne głosy:

Nie oglądałem nigdy teamu x wcześniej tak normalnie, ale ten nowy kontent, który próbuje być "poważny" jako jakiś program w telewizji strasznie mi się podoba. Wolałbym zobaczyć stary kontent, ale z nowymi członkami teamu, aby ich lepiej poznać. Proszę, nie udawajcie jakiegoś teleturnieju.

Jak na razie ogląda się mega, tylko szkoda że 2 odcinki w tygodniu.

Miłego oglądania uwielbiam was♥️

Ja początku myślałem że team x 3 to będzie tragedia - myliłem się

Im dalej w las (tj. gdy patrzymy na starsze filmy Team X 3), tym więcej podobnych komentarzy się pojawia:

Ej szczerze fajnie się to ogląda kompletnie inny format i ciekawi ludzie co jest na plus. Szkoda że odcinki tak rzadko będą :/

czuje że ten team będzie równo dobry, jak i tamten kocham <3
Szczerze? Wolę ten Team X. Ludzie, którzy nie są sławni mają okazję dobrze spędzić czas i poznać się bliżej. Szczególnie podoba mi się podejście Dawida i Bartka - na luzie, na spokojnie, radośnie. To tylko moje zdanie 😚🤚

Temat łapek w dół

Pod filmami Team X 3 jest średnio. Filmy przeciętnie dostają od 40 do 60% łapek w dół. Team X2 na początku dowoził coś w przedziale od 36% dislike ("TO NIE KONIEC TEAM X…") do 12,2% pięć dni później ("MUSIAŁA TO ZROBIĆ BY DOŁĄCZYĆ DO TEAMU…").

Team X2
Team X2 (YouTube)
Team X2
Team X2 (YouTube)

Także ten... nowy Team X 3 dostaje ostre ratio. Czy zasłużenie? Może jest to po prostu zalew niesłusznej krytyki? Sami oceńcie. W komentarzach przeważają pozytywne opinie - dlaczego? Kto wie.

Stan łapek na filmach Team X 3
Stan łapek na filmach Team X 3 (YouTube)
Stan łapek na filmach Team X 3
Stan łapek na filmach Team X 3 (YouTube)

Dajmy Team X 3 jeszcze chwilę

Możemy mówić o nich wiele. Najważniejsze jest to, aby spokojnie się rozwinęli. Może po zakończeniu tego "etapu lasu" zaczną robić content, który był uwielbiany przez starych fanów Team X? Zobaczymy.

Zauważalny jest spadek w wyświetleniach oraz spory, wręcz ogromny zalew łapek w dół. Trzeba coś zrobić, bo trudno określić, czy projekt będzie rentowny przy 70-130 tys. wyświetleń co kilka dni.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 3
 • emoji ogień - liczba głosów: 2
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
 • emoji smutek - liczba głosów: 1
 • emoji złość - liczba głosów: 3
 • emoji kupka - liczba głosów: 5
Komentarze (0)
arrow
Blanka to prawdziwa "BEJBA". Wypuściła memowy merch