muzyka
Jann wyprzedał europejską trasę. W planie kolejny kraj
Taylor Swift na liście Forbes z milionami

Taylor Swift z milionami na liście Forbesa. Co, gdyby była facetem?

Źródło zdjęć: © Forbes, Instagram, Taylor Swift
Anna RusakAnna Rusak,14.02.2023 14:45

Taylor Swift zarobiła miliony i znalazła się na liście najlepiej zarabiających artystów Forbesa w 2022 roku. Czemu jest jedyną kobietą w pierwszej dziesiątce?

Nie tylko kotka o imieniu Olivia Benson, należąca do piosenkarki Taylor Swift, może pochwalić się sporym majątkiem. Przypomnijmy, że na początku tego roku Portal "All About Cats" opracował ranking najbogatszych zwierząt na świecie, a wartość Benson została wyceniona na 433 mln zł i kotka zajęła trzecie miejsce w rankingu.

Właścicielka Olivii również ma się czym pochwalić. Taylor Swift znalazła się w corocznym zestawieniu najlepiej zarabiających artystów Forbesa. Artystka jest jedyną kobietą w pierwszej dziesiątce i tym samym stała się najlepiej zarabiającą artystką na świecie w 2022 roku.

Lista Forbesa - Taylor Swift zarobiła miliony

W listopadzie 2022 roku ogłoszono, że na kultowej liście muzycznej Billboard Hot 100, tydzień po wydaniu albumu "Midnights", można było zobaczyć tylko Taylor Swift. Utwory z dziesiątego krążka artystki zapełniały całe Top 10 muzycznej listy i dzięki temu Swift pobiła kolejny rekord. Stała się pierwszą artystką w historii, której utwory znalazły się w pierwszej dziesiątce na liście Billboard Hot 100.

To jednak nie koniec sukcesów związanych z wydaniem "Midnights". Forbes właśnie opublikował coroczne zestawienie najlepiej zarabiających artystów. Taylor Swift zajęła dziewiąte miejsce na liście. Dzięki sprzedaży krążka i biletów na nadchodzącą trasę koncertową "Eras Tour" zarobiła w sumie 92 mln dol. Jest jedną kobietą, która znalazła się w pierwszej dziesiątce, co oznacza, że w 2022 była najlepiej zarabiającą kobietą-artystką na świecie.

Na podium corocznej listy znajduj się zespół Genesis (230 mln dol.), za nimi uplasował się Sting (210 mln dol.), a pierwszą trójkę zamyka aktor Tayler Perry (175 mln dol.). Jak informuje "Euro News", Swift znalazła się na liście Forbes po raz szósty, a w 2019 roku zajęła na niej pierwsze miejsce. Wtedy artystka zarobiła 185 mln dol., wyprzedzając rapera Kany’ego Westa i piosenkarza Eda Sheerana.

trwa ładowanie posta...

Taylor Swift zarobiłaby więcej, gdyby była mężczyzną?

W pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających artystów Forbesa w 2022 roku nie bez powodu znajduje się tylko jedna kobieta. W liście podsumowującej 2021 rok nie było żadnej artystki. W 2020 znalazła się na niej tylko Kylie Jenner. I choć Swift odniosła naprawdę ogromny sukces w branży muzycznej, wciąż jest niestety wyjątkiem.

Jak informuje "CNBC" nie mamy co liczyć na równość płci w przemyśle rozrywkowym. W 2021 na liście Billboard Hot 100 Year-End znalazło się mniej niż 25 proc. artystek. Jeśli myślicie, że w Polsce jest lepiej, to przypominam o raporcie, który na początku tego roku opublikował Instytutu Monitorowania Mediów. Wynika z niego, że z widocznością kobiet w mediach jest tylko gorzej.

Wyrównane pensje i szanse to niestety wciąż wyjątki. Jednym z nich jest film "Barbie". "Variety" informowało w zeszłym roku, że Margot Robbie i Ryan Gosling dostaną za swoje role takie same pensje. Miejmy nadzieję, że kiedyś takie równościowe podejście stanie się standardem, nie wyjątkiem, a kobiety w końcu częściej zaczną się pojawiać na takich listach jak ta Forbesa.

Taylor Swift - Lavender Haze (Official Music Video)

Źródło: CNBC, Euro News, Forbes

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 19
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 46
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Taco Hemingway i 1000 dni samotności. "1-800 Oświecenie" [RECENZJA]