popkultura
Daniel Magical zbanowany na YouTube. Zapowiedział powrót
Ryan Gosling i Margot Robbie pensja "Barbie"

Ryan Gosling i Margot Robbie dostaną równą pensję. Kiedy na sprawiedliwość doczekają się polskie aktorki?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, barbie
Anna RusakAnna Rusak,22.07.2022 18:00

"Variety" ujawniło, ile Ryan Gosling i Margot Robbie dostali za swoje role w filmie "Barbie". Czy wyrównane pensje dla aktorów i aktorek staną się w końcu normą?

Na Netflixie wylądował właśnie nowy film z Ryanem Goslingiem. Myślę, że "Gray Man" spokojnie pomoże przetrwać oczekiwanie na przyszłoroczny film pt. "Barbie", gdzie aktor wcieli się w rolę Kena.

"Variety" właśnie podzieliło się nowymi danymi o wynagrodzeniu aktorów i aktorek, które otrzymali za różne role telewizyjne i filmowe. "Barbie" wydaje się w tej kategorii miłym wyjątkiem.

Gosling i Robbie za "Barbie" dostaną równą płacę

Dzięki tym informacjom możemy sprawdzić, ile zarabiają aktorzy i aktorki, a przy okazji czy zachowana jest równość w płacach, jeśli chodzi o płeć wynagadzanych.

"Barbie" na szczęście może się pochwalić sprawiedliwym podejściem do zarobków. Ryan Gosling i Margot Robbie za swoje role w filmie otrzymali równą wypłatę. Oboje dostali 12,5 miliona dolarów.

trwa ładowanie posta...

Problem równości płac w filmie

Nie od dzisiaj wiadomo, że kobiety na tych samych stanowiskach wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny,  w 2020 roku w październiku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto mężczyzn było wyższe o 14,7% od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto kobiet.

trwa ładowanie posta...

W Hollywood i branży filmowej do tej pory nie było lepiej. Na fali #Meetoo powstałnawet specjalny ruch #PayMeeToo, którego celem jest zrównanie płac kobiet i mężczyzn.

trwa ładowanie posta...

I choć jeszcze w 2021 roku Jennifer Lawrence mówiła, że wciąż za granie w tym samym filmie dostaje mniej pieniędzy niż towarzyszący jej w filmie Leonardo DiCaprio (aktorka za "Nie patrz w górę" zarobiła o 5 milionów dolarów mniej), to coś chyba powoli się zmienia. Ciekawe, kiedy aktorki w Polsce będą mogły liczyć na podobne traktowanie?

trwa ładowanie posta...

Źródło: https://variety.com/2022/film/features/movie-star-salaries-joaquin-phoenix-joker-2-tom-cruise-1235320046/, https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-zatrudnieni-wynagrodzenia-koszty-pracy/roznice-w-wynagrodzeniach-kobiet-i-mezczyzn-w-polsce-w-2020-roku,12,3.html, people.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Ktos,zgłoś
Tylko wydaje mi się, że Margot Robi będzie mieć większą role
Odpowiedz
2
like
0
dislike
Jaay,zgłoś
Kobiety na tych samych stanowiskach co mężczyźni mają dokładnie taką samą stawkę godzinową. Dysproporcja w zarobkach badana jest na podstawie rocznego wynagrodzenia i wynika z faktu, że kobiety częściej biorą dni wolne. Zmniejszanie tej przepaści to faworyzacja kobiet i nic więcej.
Odpowiedz
2
like
1
dislike
Komentarze (2)
arrow
Z HBO Max zniknie ponad 50 tytułów w lutym. Co obejrzeć?