popkultura
Fame MMA: Friz chciałby za walkę… 8 MILIONÓW złotych? Tak, ale nie do końca
Szpaku nowa płyta

Szpaku zapowiada apokalipsę. Nowy materiał rapera promuje przerażający KRÓLIK

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.02.2022 11:30

Szpaku wystartował z kampanią promocyjną albumu "DDZPPM", która wywołała ogromne zainteresowanie w internecie. Raper wysyła streamerom donejty z frazą "Wypatruj królika na mieście". Wszystko wskazuje na to, że nowy materiał artysty będzie inspirowany filmem "Donnie Darko".

bFOwtlkP

Szpaku wypuścił swój ostatni album w styczniu 2021 roku. Wkrótce światło dzienne ujrzy prawdopodobnie kolejny materiał rapera zatytułowany "DDZPPM". Premierę krążka poprzedza niezwykle kreatywna i zagadkowa kampania reklamowa, która wyraźnie inspiruje się filmem "Donnie Darko" z 2001 roku.

Szpaku dodał na swoim InstaStory relację z napisem "Wypatruj królika na mieście". Ma to związek z tym, że kilku streamerów (Multi, Nervarien, Paris Platynov) otrzymało donejty o wysokości 1000 zł od użytkownika Maciek_fortnite. Treść donejtów brzmiała "Królik pojawił się na mieście". Jednak najbardziej intrygujące było to, co wydarzyło się na streamie u Nitro.

Donejt 1000 zł u Multiego
Donejt 1000 zł u Multiego (YouTube)

Królik na streamie u Nitro

Kiedy Nitro oglądał na żywo transmisję z konferencji przed High League 2, otrzymał donejt od Maćka z Fortnite'a, po czym do jego pokoju weszła dziwna postać. Był to ktoś przebrany w kostium królika z przerażającą maską na twarzy. Nieznajomy stał przez chwilę za plecami Nitro, a następnie wyszedł bez słowa z pomieszczenia. Streamer nie zauważył, że ktoś pojawił się w jego pokoju.

Królik na streamie u Nitro
Królik na streamie u Nitro (YouTube)
bFOwtlkR

Królik pojawił się na mieście

Tajemnicza postać królika rzeczywiście pojawiła się na mieście. Serwis rapowo.pl donosi, że dziwną postać udało się sfotografować w centrum Warszawy. Internet obiegły zdjęcia, na których widać furgonetkę z sylwetką królika oraz adresem strony internetowej www.ddzppm.pl. W Poznaniu ktoś namalował mural z tym samym adresem. Kiedy wejdziemy na wspomnianą stronę, zobaczymy zegar odmierzający czas.

Nowa płyta Szpaka
Nowa płyta Szpaka (Szpaku)

Koncert, na który nikt nie przyszedł

Materiały promujące nowy projekt Szpaka pojawiły się na Instagramie artysty. Raper wrzucił krótką relację z koncertu, na który "nikt nie przyszedł". Na nagraniu widzimy postać z głową królika, która przemawia do niemal pustej sali kinowej, gdzie siedzi tylko jeden człowiek.

bFOwtlkT

Witam wszystkich zgromadzonych na tej sali. Jestem Frank, niezmiernie cieszę się z waszego przybycia oraz tego, że jesteście pierwszymi świadkami mojej przepowiedni. Dokładnie za 28 dni świat, który znacie, który widzicie i który pojmujecie, kochacie lub nienawidzicie, przestanie istnieć. Nastanie wieczna noc, pod osłoną której monstra wyjdą ze swoich ludzkich przebrań.

Skowyt potworów nie z tego wymiaru rozerwie niebo. Przyroda stanie się spłowiała i zacznie żywić się krwią, a wszystkie zwierzęta, dotąd przyjazne i oswojone, obrócą się przeciwko człowiekowi. Za 28 dni apokalipsa pochłonie ludzkość i rozpocznie się nowa era, której królami zostaną ból, rozpacz i mrok.

Człowiek-królik, który występuje w kampanii promocyjnej Szpaka, był jedną z postaci w filmie "Donnie Darko" z 2001 roku. Tajemniczy gość jest przybyszem z przyszłości, który chce zapobiec pewnym wydarzeniom. Produkcja porusza tematykę podróży w czasie i możliwości jego odwrócenia. Fanom psychologiczno-filozoficznych dzieł "Donnie Darko" powinien przypaść do gustu.

Donnie Darko - Movie Theater Scene ( High Quality)

Źródła: rapnews.pl/rapowo.pl/Instagram/TikTok

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Patostreamer na koniu przewodził prorosyjskiemu marszowi w Warszawie