x

Święte nachosy. Idealna przekąska na seans filmowy?

Źródło zdjęć: © TikTok
Oliwia Ruta,
21.02.2024 18:45

Na TikToku pojawiło się nagranie, które zdobyło wiralowe zasięgi. Wielu internautów zachwyciło się pomysłem tiktokera. Jak wykonać zapiekane nachosy z hostii?

TikTok, w przeszłości działający pod nazwą Music.ly, to platforma społecznościowa, która w krótkim czasie zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Jest to aplikacja umożliwiająca użytkownikom tworzenie, udostępnianieprzeglądanie krótkich filmików. Dawniej użytkownicy TikToka publikowali głównie lip synci oraz tańczyli do popularnych piosenek. Obecnie treści na platformie są dużo bardziej zróżnicowane. Można tu znaleźć śmieszne filmiki, kontent commentary, codzienne vlogi, trendy, wyzwania oraz dużo, dużo więcej.

Jednym z kluczowych elementów TikToka są tzw. trendy - popularne challenge, które szybko rozprzestrzeniają się wśród użytkowników. Wielu twórców stara się dostosować do bieżącej mody, co pomaga im dotrzeć do szerszej publiczności i zyskać popularność. Platforma jednak nie ogranicza się tylko do trendów - jest to także miejsce, gdzie ludzie mogą dzielić się swoimi pasjami, umiejętnościami, poglądami i codziennymi życiowymi przeżyciami.

TikTok, podobnie jak wiele innych platform społecznościowych, spotkał się z pewnymi kontrowersjami. Wiele osób obawia się o prywatności danych oraz treści publikowanych na platformie. Mimo wątpliwości TikTok nadal pozostaje jedną z najbardziej wpływowych aplikacji społecznościowych na świecie. Przyciąga miliony użytkowników z różnych grup wiekowych, kultur i środowisk. Dla niektórych aplikacja stała się nie tylko miejscem rozrywki, ale także źródłem inspiracji czy informacji.

Nachosy z hostii, czyli dziwny pomysł z TikToka

Hostia to element potrzebny do odprawienia mszy w Kościele katolickim. Jest to cienki okrągły płat chleba wykonany z mąki pszennej i wody. Najczęściej zdobi się go motywami religijnymi takimi jak krzyż czy napis "IHS". Podczas eucharystii kapłan błogosławi chleb. To wydarzenie, znane jako transsubstancjacja, sprawia, że według Kościoła hostia staje się rzeczywistym i substancjalnym ciałem Chrystusa obecnym pod postacią chleba.

x
x (Canva)

Poza mszą hostia może być eksponowana w monstrancji. Pewien tiktoker znalazł jednak nieco inne zastosowanie opłatka. 19 lutego opublikował na swoim profilu o nazwie "Nick Gottricks" przepis na nachosy z hostii. Mężczyzna włożył okrągłe opłatki do naczynia żaroodpornego. Następnie zasypał całość serem i włożył do piekarnika. Po wyjęciu blachy dodał krojone pomidory i biały sos, najprawdopodobniej śmietanę. Na koniec spróbował przekąski.

trwa ładowanie posta...

Internauci zachwyceni pomysłem

Wbrew pozorom tiktok miał bardzo pozytywny odbiór. Wielu internautów zachwyciło się pomysłem. Trudno znaleźć komentarz krytykujący autora filmiku: "Tak bardzo chcę tego spróbować. Uwielbiam opłatki komunijne, to była moja ulubiona część kościoła", "wygląda niebiańsko", "moja babcia zawsze je kupowała, dopóki osoba, od której kupowała, nie zapytała, do jakiego kościoła to jest potrzebne, a ona odpowiedziała, że ​​po prostu je jemy i jej zabronili", "Ile jest w nich białka?", "Mam na to ochotę. Właściwie to za tym tęsknię", "wyglądają bosko".

x
x (Canva)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0