lifehacki
Przepis na pierniczki, które znikną w parę chwil. Bez nich święta się nie liczą 🎄🎄🎄
telefon

Studencie, zorganizuj się! Najlepsze apki, które pomogą przetrwać rok akademicki

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,10.01.2021 14:36

Dobra organizacja to podstawa - zwłaszcza dla uczniów i studentów, którzy często muszą łączyć naukę z pracą czy masą dodatkowych zajęć. Na szczęście są aplikacje, które znacznie to ułatwiają.

bDzrIgNv

Ostatnio pisaliśmy o planerach, kalendarzach i aplikacjach, które pomogą ogarnąć rok 2021. Były one jednak bardziej "ogólne" i nie skupiały się na typowo studenckich potrzebach. A tych przecież jest całkiem sporo - od oszczędzania przez plan zajęć na efektywnej nauce kończąc.

Macie swoje typy, które można dodać do tej listy? Korzystacie ze sprawdzonych patentów, które pomagają Wam organizować czas? Podrzućcie swoje propozycje!

bDzrIgNx

Znajdź współlokatora

Roomster to aplikacja, która pomaga odnaleźć idealnego towarzysza/towarzyszkę do nowego mieszkania. Możecie w niej znaleźć mieszkania i pokoje do wynajęcia, ale także porozmawiać z ewentualnym kandydatem/ką na współlokatora/kę. Poza tym możecie ustalić swoje zainteresowania i preferencje, żeby poszukiwanie kogoś, z kim będziecie chcieli dzielić mieszkanie, było jeszcze łatwiejsze. 

Students - plan lekcji

Możecie tutaj zapisać wszystkie swoje zajęcia razem z numerami sal. Apka przypomni też o egzaminie i kolokwium, możecie też wpisać do niej oceny czy punkty ECTS, a ona wszystko za Was policzy. 

bDzrIgNz

Aplikacje pomagające się skupić

Ciężko Wam się skupić? Co chwila sprawdzacie, co nowego na Instagramie, kto do Was napisał lub co ciekawego dodaliśmy na Vibez, a stos rzeczy do przeczytania i nauczenia się rośnie? To aplikacje dla Was. Dzięki nim w pełni skupicie się na tym, co musicie ogarnąć, nie będą Was też rozpraszały powiadomienia. A gdy już skończycie, będziecie mogli sprawdzić, co nowego opisaliśmy na stronie ;) 

Wybierzcie sobie tę najlepszą:

Forest - polega na sadzeniu drzew. Jeśli tylko odblokujecie ekran, zabijecie swoje drzewko (a tego przecież nikt nie chce!). Im dłużej działa aplikacja, tym więcej monet dostajecie i dzięki temu możecie stworzyć jeszcze większy las.

Brain Focus - dzięki niej z łatwością podzielicie czas na pracę i odpoczynek. Możecie sobie ustalić, że np. pracujecie przez 40 minut, a odpoczywacie przez 10 minut, a po przerwie aplikacja przypomni Wam, że czas wrócić do zadań. Rysuje też wykresy Waszej aktywności, dlatego to świetna opcja dla tych, którzy lubią podziwiać swoje efekty.

bDzrIgNF

Organizacja przede wszystkim

Dobry student to zorganizowany student. Te aplikacje pomogą Wam uporządkować wszystkie najważniejsze sprawy. Dzięki nim nie zapomnicie o kolokwiach, dostaniecie przypomnienie o urodzinach i randce. Wszystkie najważniejsze sprawy w jednym, niezawodnym miejscu.

Wunderlist - możecie robić notatki i udostępniać je innym, tworzyć listy i odpowiednio tagować wszystko, co zapisujecie. Aplikacja przypomni Wam o tym, co musicie zrobić, a poza tym jest dostępna na wielu urządzeniach, dlatego będziecie mieć pewność, że o niczym nie zapomnicie.

ASANA - wiecie, że tej aplikacji używa też NASA? Razem z nią stworzycie swoje projekty, które będziecie mogli rozbudowywać tworząc sekcje, zadania i podzadania. Aplikacja w stosownym momencie przypomni o tym, że czegoś nie zrobiliście lub musicie zrobić na już. Ciekawą opcją jest też oddelegowywanie poszczególnych zadań innym - to przyda się np. podczas pracy w grupie. 

Dzielenie bez problemu

Wspólny rachunek z nowymi przyjaciółmi na piwie (oczywiście po tym, jak otworzą już restauracje)? Settle up to aplikacja, która pomoże Wam podzielić sumę na równe kwoty i nie będziecie musieli się martwić, kto ma zapłacić za wszystkich. Ominą Was też ewentualne spory i kłótnie, bo wiadomo, że pieniądze to kwestia odrobinę drażliwa.

bDzrIgNG

Fiszki ponad wszystko

Nauka nowych pojęć bywa trudna. Szczególnie jeśli np. dostajecie dwieście nowych definicji do wkucia na już. Quizlet pomoże Wam uporać się z nawałem nauki. Zaletą aplikacji jest to, że można dzielić się ze znajomymi fiszkami i korzystać z tych już stworzonych. 

Z doświadczenia wiemy, że nauka z Quizlet może nie jest przyjemnością (wyjątkiem jest sytuacja, gdy uczycie się tego, co lubicie), ale z pewnością jest efektywna.

Powodzenia!

Komentarze (0)
arrow
Blogi, które warto odwiedzić, by Veganuary był smaczny i bezproblemowy