popkultura
Hailey Biber w Paryżu. Miała spinę z pracownikiem restauracji
Politechnika Warszawska. Plakat z Janem Pawłem II

Studenci "ukryli" twarz papieża na plakacie. Politechnika Warszawska reaguje

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.03.2023 15:15

Skandal na Politechnice Warszawskiej. Studenci umieścili wizerunek papieża Jana Pawła II na plakacie reklamującym imprezę. Uczelnia odniosła się do sprawy.

Reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" wywołał burzę. Dziennikarz wykazał w materiale, że Karol Wojtyła miał tuszować przypadki pedofilii w Kościele katolickim w czasach, gdy sprawował funkcję metropolity krakowskiego. Obrońcy i krytycy papieża starli się na argumenty. W tym czasie studenci Politechniki Warszawskiej postanowili zażartować z Jana Pawła II.

Samorząd studentów Politechniki Warszawskiej organizuje Bal Połowinkowy. Autor plakatu promującego imprezę zaprojektował grafikę, na której umieścił znajomą twarz. Wizerunek Jana Pawła II znalazł się pośród roztańczonej grupy młodych osób.

Jan Paweł II "ukryty" na plakacie promującym imprezę

Kiedy sprawa zyskała rozgłos, kontrowersyjna grafika zniknęła z mediów społecznościowych Politechniki Warszawskiej. Rzecznik uczelni Krzysztof Szymański w rozmowie z "Faktem" wyjaśnił, że studenci nie chcieli, by twarz Jana Pawła II znalazła się na plakacie. Wizerunek papieża wykorzystał samowolnie autor pracy. Studenci usunęli plakaty z miejsc ekspozycji i zniszczyli cały nakład.

Politechnika Warszawska reaguje na skandal z twarzą papieża

Politechnika Warszawska nie ma wątpliwości, że sytuacja nie powinna się wydarzyć. - Jednak błąd został naprawiony, a wnioski wyciągnięte. Jestem przekonany, że na przyszłość studenci będą bardziej wyczuleni na uważną analizę projektów jeszcze na etapie ich zatwierdzania - podkreślił rzecznik uczelni.

Plakat, który wywołał skandal, możecie obejrzeć poniżej:

trwa ładowanie posta...

Jeśli nie wiecie, dlaczego twarz papieża jest popularnym elementem memów, przeczytajcie tekst, w którym wam to wyjaśniamy.

Źródło: Fakt

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Boże, bez przesady, Włosi mieli 200 papieży i jakoś nie histeryzują na ten temat temat. Niewinny żart, zero dystansu.
Odpowiedz
0like0dislike
Zośka,zgłoś
Popatrzcie na to niezwykłe ożywienie katotalibów po ujawnieniu faktów o JP2. Jeśli nie chcecie żyć w Polskiej Republice Katolickiej, idźcie do wyborów i odsuńcie PiS od władzy.
Odpowiedz
4like0dislike
Komentarze (2)
arrow
"Krzysztof miał taki system". Montażystka Gonciarza przerywa milczenie