gaming
Można już zagrać w "Honkai: Star Rail"! Rekordowe zainteresowanie
Słuchawki za 2,8 tysiąca nie mogą odtwarzać najlepszej jakości dźwięku z apki Apple

Słuchawki za 2799 złotych od Apple nie mogą odtwarzać muzyki w najlepszej jakości 🤦‍♀️

Źródło zdjęć: © Apple / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,18.05.2021 15:30

Mit o niesamowitości Apple chyba właśnie runął. Zapowiedzią nowej usługi, firma zabiła potencjał swojego najlepszego audiofilskiego produktu. O co chodzi?

Apple to jedna z najważniejszych firm naszych czasów. Udział iPhone’ów w rynku smartfonów jest ogromny, tak samo, jak ich laptopów, komputerów stacjonarnych czy innych rzeczy.

Od jakiegoś czasu dużo osób ma przeświadczenie, iż wszystkie sprzęty Apple działają świetnie ze sobą. Apple Watch może być używany do odblokowywania iPhone’a, na którym otworzymy internetowe zakładki z MakBooka, itd. Ba! Żeby sparować słuchawki AirPods, wystarczy, że przybliżymy je do telefonu — to wygląda jak magia!

Tyle, że jest to bardziej mit, niż prawda. Najnowsze ogłoszenia od firmy są rewolucyjne. Ich aplikacja do słuchania muzyki, Apple Music (odpowiednik Spotify czy Tidala), zawsze była „meh”. Ani nie ma świetnego interfejsu, ani nie jest tania i jakość dźwięku jest mierna.

Oto nowość w Apple Music: Spatial Audio z Dolby Atmos

W skrócie: od czerwca, każdy subskrybent Apple Music kompletnie za darmo będzie mógł wybrać lepszą jakość muzyki. Tak naprawdę, to jedną z najlepszych możliwych jakości.

Abonenci Apple Music będą mogli także słuchać ponad 75 milionów utworów w formacie Lossless Audio — w jakim artyści stworzyli je w studiu

Spatial Audio z Dolby Atmos oznacza jeszcze wyższy poziom imersji, ogólnie najlepsza możliwa forma słuchania muzyki. To brzmi jak papka marketingowa — przekonamy się w najbliższym czasie.

Bezstratna jakość, czyli Lossless Audio, nie jest niczym nowym. Największym wyróżnikiem aplikacji Tidal jest owa jakość. Pewnie teraz się pytacie “czy naprawdę czuć różnicę?”. Jako długoletni użytkownik Tidala i słuchawek z - powiedzmy - highendu, odpowiem, że… tak, czuć różnicę w jakości pomiędzy Tidalem a Spotify.

AirPodsy Max za 2799 złotych, nie wspierają nowości

Jeden z najlepszych sprzętów od Apple, nie wspiera tak trywialnej rzeczy, jak lepsza jakość dźwięku z dedykowanej aplikacji. Dlaczego? Nikt nie wie do końca. Redakcja The Verge skontaktowała się z reprezentantem Apple:

Bezstratny dźwięk nie jest obsługiwany przez AirPody w żadnym modelu [...] Przewodowy tryb słuchania w AirPodach Max przyjmuje wyłącznie analogowe źródła dźwięku. AirPods Max obecnie nie obsługuje cyfrowych formatów audio w trybie przewodowym

Kupiliście słuchawki premium i liczyliście na najlepszą możliwą jakość? To trzeba wybrać inne słuchawki lub inną usługę streamingu muzyki. O tańszych AirPodsach Pro nawet nie wspomnę. Nie liczcie na dobroć od tej firmy.

Z milszych rzeczy: bezstratna jakość zawita też do Apple Music na Androidzie

Ktokolwiek korzysta z systemu Android i Apple Music? Jeżeli te dwie osoby czytają ten tekst, to tak:

  • Bezstratna muzyka będzie dostępna w aplikacji,
  • ale nie Spatial Audio z Dolby Atmos, ponieważ… tak chce Apple.

Ktoś tutaj korzysta z Apple Music? Czy może wszyscy są #TeamSpotify?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
Kleon,zgłoś
Ja team YT Music ;)
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Błąd krytyczny w PS Plus. "Gra wygaśnie za 15 minut"