ekologia
Protest w restauracji Adama Gesslera. Aktywiści okupowali stoliki
Ślub zero waste

Ślub zero waste z TikToka, czyli jak zrobić konfetti z… liści?

Źródło zdjęć: © TikTok, hero_to_0
Anna RusakAnna Rusak,13.04.2022 16:30

Na ich ślubie nie będzie prosiaka o północy i wiejskiego stołu. Anna Masiello do ślubu pójdzie w sukni z drugiego obiegu, a na swoim TikToku dzieli się sposobami na konfetti zero waste. Tak wygląda ekologiczny ślub.

Ślub to dla wielu ważny, piękny i… kosztowny dzień. Nie mówię tego tylko w kontekście licznych kredytów, które niektórzy biorą, by ten dzień był absolutnie "idealny". Mam też na myśli koszty, o których większość z nas nie myśli.

Konkretniej - chodzi mi o straty, jakie przy naszym weselu ponosi środowisko. Zaczynając od plastikowego konfetti, przechodząc przez sukienkę, którą wkłada się raz w życiu, kończąc na ogromnych stołach pełnych mięsa - wesele ma naprawdę niewiele wspólnego z ekologią.

Ślub zero waste z TikToka

Jeśli więc szukacie inspiracji w tym obszarze i planujecie trochę bardziej ekologiczne przyjęcie, to musicie poznać Annę Masiello i jej narzeczonego. Para postanowiła zorganizować ekologiczny ślub zero waste.

trwa ładowanie posta...

Na swoim TikToku Anna od dłuższego czasu dzieli się sposobami na różne ekologiczne i zero waste'owe rozwiązania w domu. Od jakiegoś czasu na swoim profilu skupia się jednak na jedynym temacie, czyli ślubie.

Jednym z bardziej popularnych filmików na jej TikToku jest ten, w którym para pokazuje, w jaki sposób można zrobić biodegradowalne konfetti. Anna bardzo lubi tę tradycję, ale jednak bardziej zależy jej na planecie, dlatego zdecydowała się zrobić konfetti z roślin.

Konfetti z liści i kwiatów

Dziewczyna stworzyła konfetti z różnych liści drzew i płatków kwiatów. Para wcześniej je zebrała, a następnie zasuszyła. Gdy liście były już gotowe, wycięła z nich małe kółka. Cały proces możecie zobaczyć na poniższym filmiku. Jeśli to nie jest zero waste, to nie wiem, co nim jest!

trwa ładowanie posta...

To jednak nie jedyny krok w duchu zero waste, jaki zamierza wykonać ta para. Anna do ślubu pójdzie w lnianej sukience, do której uszycia użyje materiału z drugiego obiegu. Na przyjęciu nie będzie ryb i mięsa, więc ślub będzie wege. Zaproszenia goście dostaną w formie elektronicznej.

Da się? Jak widać na przykładzie tej pary, ślub zero waste jest jak najbardziej możliwy i do tego nie mniej skomplikowany w organizacji. Zachęcamy was do przejrzenia profilu Anny, bo to naprawdę kopalnia inspiracji.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Co zrobić z niepotrzebnymi butami? Ta akcja ułatwia sprawę