popkultura
Doja Cat pożera ptaki żywcem? Artystka podpadła fanom
Simpsonowie przewidzieli inwazję na Ukrainę?

Simpsonowie znów przewidzieli przyszłość? Tak, chodzi o inwazję na Ukrainę

Źródło zdjęć: © Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.02.2022 14:41

Kultowa kreskówka wielokrotnie trafiała do medialnych nagłówków przy okazji historycznych wydarzeń. Podobnie jest w przypadku rosyjskiej agresji na Ukrainę. Według "The Hollywood Reporter" Simpsonowie przewidzieli tę wojnę ponad dwie dekady temu.

Simpsonowie to animowany serial komediowy, który jest emitowany od 1989 roku. Produkcja w satyryczny sposób ukazuje amerykański styl życia z perspektywy tytułowej rodziny Simpsonów - Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie. Z serialem jest związana teoria, jakoby twórcy posiadali wiedzę na temat przyszłości świata, a wskazówki na ten temat ukrywali w odcinkach Simpsonów.

Według serwisu BuzzFeed Simpsonom aż 21 razy udało się trafić z przewidywaniem przyszłości. Twórcy serialu trafnie obstawili m.in. Donald Trump jako prezydent USA, wybuch epidemii Ebolii, szaleństwo Daenerys w finale Gry o tron, premierę serialu The Mandalorian, kryzys gospodarczy w Grecji czy zakup wytwórni Fox przez Disneya.

Cofnijmy się o ponad dwie dekady

The Hollywood Reporter zwraca uwagę na odcinek Simpsonów z 1998 roku zatytułowany Simpson Tide. W odcinku Homer przez przypadek wypuszcza łódź podwodną na rosyjskie wody podczas ćwiczeń wojskowych. W rezultacie Rosja zamienia się w Związek Radziecki, wysyła wojsko na ulicę i odbudowuje swoje wpływy w Europie do takiego stopnia, że ponownie powstaje Mur Berliński.

trwa ładowanie posta...

Teorię skomentował twórca Simpsonów

W sprawie rzekomego przewidzenia konfliktu w Ukrainie przez kreskówkę wypowiedział się Al Jean, showrunner Simpsonów: - Jest mi smutno, gdy to mówię, ale taki rozwój wydarzeń nie był trudny do przewidzenia.

- Urodziłem się w 1961 roku, więc przez trzydzieści lat towarzyszyło mi widmo Związku Radzieckiego. Niestety, dla mnie jest to raczej norma niż przewidywanie. Czuliśmy, że wydarzenia potoczą w złym kierunku. (...) Odkąd Władimir Putin został prezydentem, niemal wszyscy wiedzieliśmy, że jest to zły człowiek, któremu zależy na złych rzeczach - powiedział Al Jean dla The Hollywood Reporter.

Zgadzacie się ze słowami twórcy Simpsonów?

Źródła: The Hollywood Reporter/BuzzFeed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 191
  • emoji ogień - liczba głosów: 44
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 36
  • emoji smutek - liczba głosów: 32
  • emoji złość - liczba głosów: 32
  • emoji kupka - liczba głosów: 49
Laluna na Clout MMA 2. Jak gwiazda poradzi sobie po przerwie?