Quebonafide wygrał w sądzie z Mariuszem Jopem

Quebonafide kontra piłkarz Mariusz Jop w sądzie. Na razie 1:0

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.12.2022 17:00

Jakub Grabowski, raper znany jako Quebonafide, spotkał się w sądzie z byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej Mariuszem Jopem. Spór dotyczył rzekomego naruszenia dóbr osobistych sportowca w utworze "SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ" z najnowszej płyty rapera. Pomyślne dla rapera orzeczenie sądu jest nieprawomocne.

Quebonafide, czyli Jakub Grabowski, zakończył karierę rapera trasą koncertową "Psycho Relations" w 2022 roku. Twórczość artysty nadal budzi emocje, czego dowodem jest konflikt pomiędzy Grabowskim a piłkarzem Mariuszem Jopem. Wszystko zaczęło się od premiery ostatniego albumu Quebonafide "Romantic Psycho" w 2020 roku.

Quebonafide w utworze "SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ" nawiązał do wydarzenia z piłkarskiej kariery Jopa. "Czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop?" - słyszymy w jednej ze zwrotek. Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl, jest to nawiązanie do sytuacji, która wydarzyła się w 2010 roku w PKO Ekstraklasie. Wtedy Jop trafił do własnej bramki, przez co jego Wisła Kraków nie została mistrzem Polski.

Quebonafide - SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ

Quebonafide kontra Mariusz Jop. Sąd oddalił pozew

Tekst Quebonafide mocno zabolał Jopa. Były piłkarz odniósł się do utworu w wywiadzie dla sport.tvp.pl.

- To nie jest w porządku, że Quebo użył mojej historii w takim kontekście. Moja działalność publiczna ogranicza się tylko do sportu i nie podoba mi się to, że ktoś, kto mnie nie zna bez żadnych podstaw przypisuje mi trudności, których nigdy nie miałem. W tym kawałku łączy się moje nazwisko bezpośrednio z samobójstwem. (...) Chcę też podkreślić, że trzeba pamiętać o ludziach, którzy z różnych względów są w trudnej sytuacji emocjonalnej. Nie powinno się bagatelizować ich przeżyć stawiając znak równości pomiędzy bramką samobójczą a samobójstwem - powiedział Jop.

Jop pozwał Grabowskiego o naruszenie dóbr osobistych na drodze cywilnej. 21 grudnia 2022 roku raper poinformował na Twitterze, że sąd w całości oddalił powództwo. Orzeczenie, które miało zapaść w Sądzie Okręgowym w Krakowie, nie jest prawomocne, więc piłkarz może się od niego odwołać. Sygnatura akt to I C 619/21.

trwa ładowanie posta...

Poniżej możecie obejrzeć fragment meczu, w którym Jop strzelił samobójczą bramkę.

Cracovia - Wisła 1:1 11.05.2010

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1