trendy
Maja Staśko znów hejtowana. Za krytykę słabego trendu na TikToku
Centrum Adopcyjne Lecznicy "Ada"

Psia Wioska już otwarta. Ruszyło najlepsze schronisko dla psów 🐶🐾

Źródło zdjęć: © Facebook.com
Anna RusakAnna Rusak,28.01.2021 10:41

Wciąż zbierają fundusze, ale zamiast czekać na całą kwotę, postanowili działać. Domki w Psiej Wiosce to coś, co musi zobaczyć każdy/a fan/fanka czworonogów.

Niedaleko Przemyśla leży wieś Żurawica – to właśnie tam powstaje niezwykły projekt, który z pewnością poprawi życie wielu czworonogów. Choć Wioska dla Psów wciąż jest w trakcie budowy i nie skończyła jeszcze zbierać funduszy, już teraz może pochwalić się pierwszymi sukcesami.

Niedawno udało się postawić siedem pierwszych domków i trzeba przyznać, że robią naprawdę ogromne wrażenie. Każdy z nich wyposażony jest w ogrzewanie, wodę, prąd oraz monitoring, a poza tym są naprawdę urocze. Co ważne, pieski mogą w nich też spokojnie spędzić starość.

Wioska została w końcu stworzona po to, by pieski czuły się dobrze. Założycielom projektu bardzo zależało na tym, żeby zapewnić zwierzętom jak największy komfort, by nie musiały już siedzieć w boksach i rozpadających się kojcach. Chcieli, by w końcu miały dom.

trwa ładowanie posta...

Dzięki temu też wolontariusze, którzy przyjdą odwiedzić psy, będą mogli swobodnie spędzić z nimi popołudnie, nawiązać większą wieź, co także niewątpliwie pozytywnie wpłynie na jakość życia zwierząt. Dlaczego to wszystko jest takie ważne? Na stronie zbiórki znajdziecie najlepszą odpowiedź:

Chcemy, aby każdy maltretowany psiak mieszkał w lepszych warunkach niż jego oprawca. Chcemy rehabilitować PSY oraz leczyć ich dusze, tak aby gdy dotrą do nowego domu, nauczyły się, że kanapa służy do spania, a nie do gryzienia, że potrzeby fizjologiczne załatwia się na zewnątrz, a nie w domu. A najważniejsze, że można być SZCZĘŚLIWYM PSEM, nawet gdy żyją w schronisku. Szczególnie stare i schorowane psy będą mogły tam spędzić jesień swojego życia. Chcesz, aby powstała pierwsza Psia Wioska w Polsce?

- Psia Wioska

Psia Wiosna - na co pójdą zebrane pieniądze?

A jak to wszystko się zaczęło? Radosław Fedaczyński z Centrum Adopcyjnego Lecznicy "Ada" postanowił zbudować nowoczesne schronisko dla zwierząt. Wiedział jednak, że to spora inwestycja, dlatego założył zbiórkę. Jak widać, pierwsze efekty, które uzyskał, są naprawdę imponujące.

Jeśli uda się zebrać ostateczną kwotę, czyli ponad trzy miliony złotych, to w Wiosce powstaną kolejne domki (w planach jest ich aż czterdzieści). Dodatkowo uda się postawić wodny plac zabaw dla psów, basen i pomieszczenia do rehabilitacji. Dlatego jeśli tylko uważacie, że to ważne inicjatywa, to wesprzyjcie Wioskę Psów!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Komentarze (0)
arrow
Jak fotografują młodzi Polacy? Trzymaj pion, by być na poziomie