Piers Corbyn sprankowany

Pranksterzy zmienili poglądy antyszczepionkowego guru. Wystarczyło pomachać kasą

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.08.2021 13:08

Grupa youtuberów zorganizowała spotkanie z antyszczepionkowym liderem, Piersem Corbynem. Twórcy poprosili mężczyznę, aby przestał krytykować preparat AstraZeneki. Kiedy wyciągnęli kasę na stół, facet się zgodził xDDD

Ciśnięcie po antyszczepionkowcach to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek każdego Polaka. Dlatego musiałem napisać o akcji, jaką zorganizowało dwóch youtuberów - Josh Pieters i Archie Manners. Prowadzą oni kanał, który subskrybuje blisko 1,5 mln internautów. Tworzą typowy LOL-content np. "Wkręciłem świat, że jestem Edem Sheeranem podczas walki KSI vs Logan Paul".

Youtuberzy w swoim najnowszym filmie potwierdzili znaną wszystkim prawdę, że antyszczepionkowe poglądy łatwo zmienić, o ile sypnie się z kiesy odpowiednio dużą ilością srebrników. W tym celu pranksterzy zaaranżowali spotkanie biznesowe z Piersem Corbynem - znanym brytyjskim antyszczepionkowcem, negacjonistą Holokaustu, który zaprzecza istnieniu globalnego ocieplenia.

Nie krytykuj naszej szczepionki, okej?

Josh Pieters i Archie Manners podali się za inwestorów AstraZeneki... co było zgodne z prawdą, bo na filmie widać, że influencerzy rzeczywiście kupują jedną akcję firmy za "oszałamiającą" kwotę 100 funtów. "Inwestorzy" powiedzieli Piersowi Corbynowi, że wręczą mu 10 tys. funtów w gotówce (ok. 53 tys. PLN), jeśli zaprzestanie krytykować tę firmę i skupi się na innych szczepionkach.

Youtuberzy zadeklarowali, że chcieliby finansować działalność antyszczepionkowego guru. Corbyn odparł, że zaakceptuje ich propozycję, jeśli nikt nie będzie wpływał na jego politykę i to, co robi. - Nie prosimy o zmianę polityki ani niczego, ale jeśli można coś zrobić, aby trochę skupić się na Pfizerze lub Modernie, byłoby to przydatne - powiedział jeden z pranksterów.

Kiedy "inwestorzy" ujawnili swoje intencje i położyli na stół kopertę z pieniędzmi, Corbyn zaczął wyliczać korzyści płynące ze szczepienia preparatem AstraZeneki. Josh i Archie oczywiście nie dali antyszczepionkowcowi prawdziwych pieniędzy, ponieważ w pewnym momencie - gdy rozmówca nie patrzył - podmienili kopertę z funtami na kopertę z banknotami z gry "Monopoly".

We Exposed the UK's Leading Anti-Vaxxer

Corbyn odpowiada, że to nie było tak, jak wygląda

Antyszczepionkowy guru postanowił się bronić i wypowiedział się na temat pranku dla "Daily Mail". Stwierdził, że nagranie było "mocno wyedytowane". Zaznaczył, że: - To nieprawda, że zgodziłem się na jakąkolwiek zmianę w polityce, powiedziałem tym oszustom, że wszystkie szczpionki przeciw Covid są niebezpieczne - Corbyn zapewnił, że będzie nadal krytykować preparaty różnych firm.

Źródło: Wirtualne Media

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1