PlayStation VR2 oficjalnie zapowiedziane

PlayStation VR2 - zapowiedź i oficjalny design. Zapowiada się system-seller do PS5?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.02.2022 15:33

PlayStation VR2 zostało oficjalnie ujawnione światu. Czyżby Meta, Steam i inni mieli się czego bać? Sony może wygrać z PS VR2.

Wreszcie mamy pierwsze oficjalne ujawnienie nowego headsetu PlayStation do VR: PlayStation VR2, wiem - odkrywcza nazwa.

Oto PlayStation VR2, czyli wirtualna rzeczywistość dla...?

Sony oficjalnie ogłosiło design nadciągającego headsetu VR, kontynuacji PlayStation VR. Na przestrzeni ostatnich miesięcy otrzymaliśmy wygląd kontrolerów oraz bebechy - a teraz przyszedł czas na mięsko. Oto PlayStation VR2:

PlayStation VR2: zapowiedź oraz wygląd urządzenia
PlayStation VR2: zapowiedź oraz wygląd urządzenia (Materiały prasowe)

Zaznaczam: PS VR2 będzie działało jedynie z PS5. Graczom z PS4/PS4 Pro musi wystarczyć stare PS VR wydane w 2016 r.

Z postu zamieszczonego na blogu PlayStation możemy się dowiedzieć, że headset PS VR2 jest inspirowane designem PS5 - bo oba produkty powstały od jednego zespołu. Zapowiedź przyniosła także oficjalne ogłoszenie finalnego designu kontrolerów. Teraz jeszcze bliżej im do kontrolerów Meta Questa 2.

Headset ma być komfortowy dla wszystkich osób dzięki "szeroko zakrojonym testom". Sony ulepszyła headset, dodając nowe funkcje, takie jak regulację soczewek, dzięki czemu użytkownicy mogą dodatkowo dopasować odległość między soczewkami do oczu, aby uzyskać jak najlepszą ostrość obrazu.

Co producent ma do powiedzenia o goglach PS VR2?

Kiedy zacząłem pracować nad projektem headsetu PlayStation VR2, jednym z obszarów, na których chciałem się skupić w pierwszej kolejności, był pomysł stworzenia otworu wentylacyjnego w headsecie, który wypuszczałby powietrze, podobnie jak otwory wentylacyjne w konsoli PS5, które umożliwiają przepływ powietrza. Nasi inżynierowie wpadli na ten pomysł, ponieważ jest to świetny sposób na zapewnienie wentylacji i uniknięcie zaparowania soczewek w czasie, gdy gracze są zanurzeni w grach VR. Pracowałem nad wieloma pomysłami, aby to zrealizować, a w ostatecznym projekcie widać, że między górną a przednią powierzchnią lunety jest niewielka przestrzeń, w której znajduje się zintegrowana wentylacja. Jestem naprawdę dumny z tego, jak to wyszło i z pozytywnego odzewu, jaki do tej pory otrzymałem. Mam nadzieję, że spodoba się to także fanom PlayStation i nie mogę się doczekać, aż będą mogli przetestować to urządzenie - przekazał nam Yujin Morisawa, starszy dyrektor artystyczny, SIE

PlayStation VR2: zapowiedź oraz wygląd urządzenia
PlayStation VR2: zapowiedź oraz wygląd urządzenia (Materiały prasowe)

Może wreszcie będzie się opłacało kupić PS5 w 2022 r.?

Źródło: PlayStation

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0