PlayStation - kobiety grają!

Kobiety grają! Prawie 50% konsol Sony należy do nich 🤷‍♀️

Źródło zdjęć: © Maja lisa / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.06.2021 15:00

Pora na pozytywnego newsa: nie zgadniecie, ile procent kobiet posiada konsolę Sony w swoim domu. Ja się nie spodziewałem TAKIEJ liczby!

Warto pozytywnie zakończyć ten dzień! Dlatego pora na coś, co wydaje się strasznie oczywiste, ale pewnie kilka osób będzie zaskoczonych. Przyjęło się, że granie to rozrywka trochę bardziej skierowana w stronę męskiej części świata.

Wchodząc do typowej rundki LoL-a, gdy tylko się wyda, że w jednej grze jest k o b i e t a zaczynają się czasem ogromne cyrki. Takie tam standardowe: podlizywanie się, bycie ultra miłym — typowe pierdółki, które każdy najprawdopodobniej spotkał.

Czy kobiety grają? Oczywiście!

Mit o tym, że żadna przedstawicielka tej płci nie gra, jest durny. Kobiety grają — i mamy wreszcie potwierdzenie, że jest ich naprawdę dużo. Jak dużo? Zbliżamy się do magicznego rozkładu 50/50. Cóż, zbliżamy się to słowo trochę nad wyraz. Ale jest dobrze!

Jak wynika z ostatniego wycieku prezentacji dla inwestorów Sony - tego samego, w którym pojawiła się informacja o porcie Uncharted 4 na PC -, około 41% posiadaczy konsol PS4 i PS5 to kobiety. Powtórzmy to:

41% posiadaczek 7. i 8. generacji konsol

Jest to ogromna liczba, patrząc na to, że zestawienie nie uwzględnia starszych generacji takich jak PS3 - ale też konsol przenośnych, czyli PSP i PS Vity. Rozwój idzie do przodu. Jakby tak podliczyć, to przez +/- 8 lat, kobiety kupiły prawie 50 milionów konsol. Wiadomo, wynik ten nie jest do końca właściwy. PlayStation 4 sprzedało się w ponad 114 milionach sztuk, a przy PS5 mówi się o 7,8 mln sztuk.

Niemniej jednak, imponujący wynik. Ciekawe, jak wygląda sytuacja z konkurencyjną marką, czyli Microsoftem i ich Xboksem.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0