tiktok
Jak działa TikTok Wrapped? Pojawił się w maju i przeraził użytkowników
PiS pyta, czemu go nienawidzicie

Nienawidzisz PiS-u? "Nie wiesz nic" – twierdzi Fogiel i czeka na odzew

Źródło zdjęć: © TikTok
Konrad SiwikKonrad Siwik,20.03.2023 11:15

PiS w związku z tegorocznymi wyborami wyraźnie intensyfikuje swoje działania w mediach społecznościowych wymierzone w najmłodszy elektorat. Robi to, jak stary wąsaty wujek, zarzucając mu, że czerpie wiedzę z piosenek Maty i Cypisa, a tak naprawdę nic nie wie.

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się jesienią 2023 r., a samorządowe – wiosną 2024 r. W związku z tym PiS przygotował na TikToku "kampanię nienawiści" skierowaną do najmłodszych wyborów. "Nienawiści", bo właśnie ona jest głównym tematem nagrania. Po wstawce z Matą i jego kawałkiem "Patoreakcja" poseł PiS-u Radosław Fogiel pyta na nim, "za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u? Czy wy w ogóle wiecie cokolwiek o Prawie i Sprawiedliwości?".

Fogiel pyta, ale od razu sam sobie odpowiada na to pytanie: "Waszą nienawiść ukształtowały teksty Cypisa i Maty. Nie wiecie nic o naszych programach, o naszej polityce, o tym, co nam się udało zrobić przez te osiem lat. Chętnie posłucham, konkrety w komentarzach, za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u?".

trwa ładowanie posta...

Jak widać, przedstawiciel partii rządzącej ma najwyraźniej młodych wyborców za ignorantów, ponieważ z miejsca zarzuca im brak wiedzy w kwestiach politycznych. Jest przy tym gotów wziąć na klatę całą masę komentarzy dotyczących nienawiści do PiS-u.

Młodzi są jednak na tyle kumaci, żeby wypunktować Fogielowi brak ogłady w próbie dotarcia do nich, a samo stwierdzenie "nie wiecie nic" uznali za bardzo słaby sposób na zainicjowanie dyskusji. Poseł nie musiał długo czekać na odpowiedzi, które można zobaczyć pod nagraniem. To tylko kilka pierwszych z góry:

PiS dostał swoje odpowiedzi
PiS dostał swoje odpowiedzi (TikTok)

Młodzi mówią, czemu nienawidzą PiS-u

My natomiast skierowaliśmy to samo pytanie do kilku przedstawicieli Gen Z. Odpowiedzi nie pozostawiają żadnych złudzeń. Młodzi Polacy dobrze wiedzą, za co nienawidzą PiS-u:

– Twórczość Maty nie wpływa na moją opinię na temat PiS-u, bo nie słucham Maty. Słucham Kazka. A PiS-u nie lubię za to, że tworzy kraj totalitarnym. Za politykę rozdawnictwa. Za chęć by sądy były zależne od reszty władzy. Za kolesiostwo i za wyzysk ludzi pracujących na rzecz wsparcia nierobów, by zdobyć jak największy elektorat – mówi Jakub.

– Mata i Cypis są raczej wisienką na torcie wszelkich wydarzeń i cyrków wypływających z tej partii niżeli fundamentem do zmiany nastawienia na ten temat. PiS sam wystarczająco się pogrąża, a śpiewanie o tym może trochę uświadamiać o sytuacji – uważa Szymon.

– Myślę, że jeżeli jesteś komunistą i ktoś zaśpiewa ci piosenkę, że komunizm jest zły, a ty nie chodzisz do przedszkola, to doczytasz o temacie, uświadomisz sobie, że komuna działa na papierze, a nie w życiu i zmienisz się w kapitalistę – dodaje.

– Za całokształt artystyczny i nie odnoszę się tutaj do Maty i Cypisa. A konkretniej nienawidzę PiS-u właśnie za politykę nienawiści, za dewastację ekonomiczną, zniszczenie wolnej telewizji – wymienia Janek. – Takie trzy pierwsze z brzegu, bo bym mógł o tym esej napisać.

– Słucham Maty, Cypisa już nie. Natomiast robię to dla rozrywki, a nie żeby kreować swoje poglądy. A te na temat PiS-u nie są najlepsze. Przede wszystkim przez ograniczanie praw kobiet w kwestii reprodukcji czy nazywanie ich pijaczkami – skarży się Julia.

– PiS cały czas dzieli Polskę i Polaków na pół, co pokazał i tym nagraniem. Słucham raperów – nie tylko tych wymienionych przez PiS – ale oni po prostu mają podobne zdanie do mojego. Nienawidzą i drwią z PiS-u, bo ten sam im daje powody takie, jak ustawy przepychane w nocy, nepotyzm czy TVPis, które stało się tubą propagandową – wskazuje drugi Szymon.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 372
  • emoji ogień - liczba głosów: 51
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 30
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 17
  • emoji kupka - liczba głosów: 40
Nickolas,zgłoś
Ważne są merytoryczne argumenty, a nie oddziaływanie na emocje wyborców. Nienawiść i agresja jest wynikiem bezradności i frustracji. Polacy to wymierająca nacja najniższy wzrost demograficzny w EU i jeden z najgorszych w Europie? Mafijne układy służb, polityków SLD i potem KLD,PO, wyprzedały w Polsce wszystkie nawet strategiczne państwowe spółki, a służalcze podlizywanie się zagranicy, mafijne prywatyzacje, za SLD i PO doprowadziły gospodarkę do ruiny i zapaści demograficznej. Nie popieram polityki PiSu szerokiego programu rozdawnictwa, wrzostu gospodarczego nie buduje sie rozdawaniem kasy pożyczonej w bankach, tylko kreowaniem miejsc pracy, inwestycjami w technologie i mądrych suwerennym rządzeniem, a tego brak w polskiej polityce od 30 lat. Kłótnie i obsrywanie się nawzajem osłabiają państwo, znamy to z trudnej historii. Wiele się nie zmieniło.
Odpowiedz
1like0dislike
Jacol Placol,zgłoś
Panie Fogiel. Nie nienawidzę PISu. Jedynie nie mam do was za grosz zaufania za wszystkie przekręty, które wychodzą na światło dzienne prawie codziennie. Gdyby nie to, oraz koszmarnie nieudolna deforma sądów (i parę innych rzeczy), nawet mógłbym was pochwalić np. za w miarę sensowny program zbrojeń. Ale jeśli na jedną zaletę przepada 10 wad, to saldo osiągnięć macie beznadziejne.
Odpowiedz
4like1dislike
Uggugcyvyfyd,zgłoś
W wielu kwestiach jestem lewicowy (w innych nie) ale "nienawiść" do PiSu podobnie jak "nienawiść" do jakiejkolwiek innej grupy jest czymś złym. Na nienawiści nic dobrego się nie zbuduje, to toksyczny zaczyn natomiast to życzliwość zmienia ludzi na lepsze.
Odpowiedz
3like0dislike
Zobacz komentarze: 44
Komentarze (44)
arrow
Łatwogang nagrał utwór z Roxie Węgiel. Został mu jedynie FRIENDZONE?