trendy
"Young Ekosia" zasuwa po Radomiu. Hołd dla znanej raperki
Pierwszy niebinarny burmistrze na świecie!

PIERWSZY na świecie, niebinarny burmistrze :O 23-latko w ważnej pozycji

Źródło zdjęć: © Instagram @owen.j.hurcum
Oliwier NytkoOliwier Nytko,14.06.2021 12:11

Oto kolejny przykład reprezentacji osób niebinarnych! Tym razem na wysokim stołku, bo aż jako burmistrz miasteczka w Walii

Owen Hurcum jest najświeższym przykładem osoby niebinarnej, która zaszła wysoko. Kiedy Owen, studencie studiów magisterskich z archeologii na Uniwersytecie w Bangor, przyjmowałx pozycję burmistrze miasta Bangor, czułx „ogromny zaszczyt” wyborem rady miejskiej.

Hurcum jest osobą niebinarną, queerową i apłciową. Wybór rady oznacza, iż jest to pierwsze burmistrze na całym świecie. Dokładniej, to Owen nie miałx żadnej konkurencji, gdyż do rady nie wpłynęła żadna inna kandydatura.

Rodzinnym miastem Owena jest dzielnica Londynu, Harrow. Nie czułx się bezpiecznie podczas dorastania w takim mieście. Jak przekazuje słowa Owena The Guardian:

Nigdy nie mogłxm być sobą w Londynie, wiedziałx, że jestem LGBT, kiedy miałem około 12 lat. I desperacko ukrywałx to przed wszystkimi — przed rodziną, przyjaciółmi i społecznością. W Londynie nie czułx się bezpiecznie, ani nie czułx się komfortowo, będąc 'out'. Dopiero kiedy przyjechałx do Bangor, poczułx się komfortowo, że mogę być sobą

Chwalone jest też miasto Bangor, jako przykład miasta wspierającego takie osoby jak Hurcum:

To ludzie z Bangor dali mi słownictwo, pewność siebie i wsparcie, dzięki którym zrozumiałx swoją płeć jako niebinarną. Bangor jest naprawdę miejscem, które pozwoliło mi się odnaleźć i zawdzięczax temu miastu wszystko.

Jakie są postanowienia nowego burmistrze?

23-latx podchodzi do swojej pracy bardzo ambitnie! Chce, aby Bangor zaistniało na mapie! Osoba, która jest zdobyła laureat poezji, chce rozszerzenie programu partnerskiego z miastem Soest z Niemiec, czy… pawi.

Tak, burmistrze chce, aby Bangor słynęło z pawi :O

Jeśli Llandudno może słynąć z kóz, to ja chcę, żeby Bangor słynęło z pawi.

Jeżeli tylko pandemia odpuści, to aż kusi mnie, aby przejechać się do Walii. Cudowne widoki, zieleńsze pastwiska i miasto pawi. Kurczaki (... czy też pawie :P), czego chcieć więcej?

Słownictwo w artykule zawiera neutratywy oraz język, z którego należy korzystać przy opisywaniu osób niebinarnych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, to przeczytajcie tekst Ani.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 13
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
Komentarze (0)
arrow
Dyrektorka szkoły zwolniona. Wszystko przez nagiego "Dawida"