gabicarminatti

Oskarżyli ją o catfishing, a miała na sobie tylko makijaż: "Dlatego mam problemy z zaufaniem"

Źródło zdjęć: © TikTok, gabicarminatti
Anna RusakAnna Rusak,24.12.2021 10:16

Makijaż może całkowicie zmienić to, w jaki sposób odbieramy daną osobę. Przykład tej tiktokerki może was nieźle zaskoczyć.

Makijaż i odpowiednie filtry mogą całkowicie zmienić naszą twarz, rysy i to, jak postrzegają nas inni. Co więcej, czasem zwykła zmiana pozycji na zdjęciu może całkowicie zmienić to, jak postrzegamy daną fotografię.

Portugalska tiktokerka postanowiła podzielić się właśnie taką transformacją. Wyszło jej to tak dobrze, że niektórzy oskarżyli ją o catfishing.

Catfishing czy makijaż?

Może na początek drobne wyjaśnienie. O catfishing możecie oskarżyć osobę, która w sieci podaje się za kogoś innego, a w rzeczywistości wygląda inaczej niż na zdjęciach. Tak, wliczają się w to też wszystkie osoby z Tindera, które na pierwszej randce na żywo w ogóle nie przypominają tej osoby ze zdjęcia, z którą pisaliśmy od tygodni.

Czegoś podobnego doświadczyli ci, którzy widzieli TikToka Gabrieli Carminatti. Dziewczyna wrzuciła na swojego TikToka filmik, w którym pokazuje transformację swojej twarzy. Najpierw widzimy ją bez makijażu. Dziewczyna robi zbliżenia na swoją zmęczoną skórę, a po chwili pokazuje się w pełnym makijażu.

Zmiana jest na tyle szokująca, że niektórzy oskarżyli tiktokerkę o catfishing. Ludzie w komentarzach twierdzą, że przez takie "zachowania" mają problemy z zaufaniem osobom w Internecie. Część z przejęciem twierdziła też, że chyba nie potrafi robić makijażu, bo w nie może się równać do tego wykonanego przez Gabrielę.

trwa ładowanie posta...

Naturalność czy makijaż? To wciąż ta sama osoba

Pewnie, zmiana dziewczyny jest naprawdę szokująca, ale mówi nam w zasadzie dwie rzeczy. Pierwszą jest chyba przypomnienie, że nie powinniśmy w stu procentach wierzyć w to, co widzimy w sieci. Te wszystkie "idealne" i "piękne" twarze mogą być tylko wynikiem umiejętnie użytych kosmetyków.

Po drugie Gabriela zarówno w tej pierwszej, jak i drugiej wersji jest sobą. Dlatego też słowa "piękny" i "idealny" wzięłam wcześniej w cudzysłów. Obsesja piękna sprawiła, że znaczna część z nas pewnie powiedziałaby, że ta pierwsza, nieumalowana i trochę zmęczona Gabriela nie jest ładna, co oczywiście nie jest prawdą.

To nie jest tak, że dziewczyna na drugim zdjęciu jest kimś innym. Jest po prostu umalowaną wersją siebie. Żadna z tych twarzy Gabrieli nie jest lepsza i chyba o tym powinniśmy pamiętać oglądając takie filmiki.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Skodaman,zgłoś
Totalny catfishing xD jest okropna wygląda jak chłop i to nawet nie jest makijaż tylko oszukiwanie ludzi z jej wyboru
Odpowiedz
1Zgadzam się4Nie zgadzam się