Metaverse: Epic Games łączy siły z Lego Group

Od teraz rodzice wydadzą majątek na CYFROWE Lego w Metaverse. Epic Games łączy siły z Lego Group

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,08.04.2022 11:00

Metaverse od Lego i Epic Games? To nie koszmar, a oficjalne ogłoszenie współpracy. Czy mogłoby coś gorszego od tego? Prawdopodobnie nie. Teraz rodzice będą wydawać kasę na cyfrowe klocki w Metaverse dzieci.

Metaverse to taki nowoczesny buzzword, którym jara się mała część społeczeństwa - ale informacje o nich trafiają do każdego. Ciągle słychać o tym, że "zaraz będziemy żyli w Metaverse" czy "to już zmierzch tradycyjnego świata".

Obecnie metaverse przypomina kolejną odmianę "Second Life" czy bardzo zaawansowanego "GTA Online". No spoko: jest co robić, można się spotykać z ludźmi. Nic nowego, aczkolwiek teraz w metę angażują się największe firmy typu Nike, Adidas, McDonald’s czy… Lego.

Lego z Epic Games stworzy metaverse dla dzieci

Lego z Epic Games stworzy metaverse dla dzieci
Lego z Epic Games stworzy metaverse dla dzieci (Materiały prasowe)

Firmy ogłosiły współpracę. Chcą "stworzyć wciągające, twórczo inspirujące i angażujące doświadczenie cyfrowe, z którego będą mogły wspólnie korzystać dzieci w każdym wieku". To brzmi jak zlepek słów, które stworzyła SI w kilka minut xDD

Przyjazne dla rodzin doświadczenie cyfrowe umożliwi dzieciom dostęp do narzędzi, które pozwolą im stać się pewnymi siebie twórcami i zapewnią niesamowite możliwości zabawy w bezpiecznej i pozytywnej przestrzeni.

Ya ya ya, tworzenie bezpiecznej przestrzeni jest na pewno w topce najważniejszych rzeczy dla LEGO. Tuż obok "zarabiania pieniędzy" oraz "promowania marki".

Z drugiej strony, fajnie że Lego coś takiego robi. Metaverse to pieśń przyszłości - czy tego chcemy, czy nie. Ich ruchy są podyktowane trendami oraz zabezpieczaniem się przed niepewną przyszłością. Chcą po prostu być gotowi na wszystko.

Ochrona dzieci najważniejsza w Metaverse dla dzieci

Cytując oficjalne ogłoszenie, LEGO Group i Epic Games uzgodniły trzy zasady, które zapewnią, że tworzone przez nie przestrzenie cyfrowe będą oferować bezpieczne możliwości wciągającej zabawy:

  • Ochrona prawa dzieci do zabawy poprzez uznanie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia za priorytet;
  • Ochrona prywatności dzieci poprzez stawianie na pierwszym miejscu ich najlepszego interesu;
  • Udostępnienie dzieciom i dorosłym narzędzi, które dają im kontrolę nad ich cyfrowymi doświadczeniami.

Jak to się skończy?

Zobaczymy. Tworzenie cyfrowego świata dla dzieci, gdzie rodzice prawdopodobnie będą mogli topić majątki, nie zapowiada się różowo. Bo po co LEGO miałoby tworzyć swoje Metaverse? Dla zabawy? Nah.

95% rzeczy, które robią korporacje, są robione dla zysku czy maksymalizacji przychodu w dłuższym czasie. Dobrze, że przynajmniej robią to z Epic Games. Może całość będzie przygotowana porządnie.

Źródło: Epic Games

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1