Nastolatek przeszedł Tetrisa

Nastolatek przeszedł Tetrisa? "Nie czuję palców"

Źródło zdjęć: © Willis Gibson / YouTube
Oliwia Ruta,
04.01.2024 18:45

Willis Gibson udostępnił nagranie z rozgrywki Tetrisa. Młody chłopiec zaskoczył wszystkich.

Tetris to klasyczna gra komputerowa stworzona w 1984 r. przez Aleksieja Pażytnowa oraz jego współpracowników, Dimitrija Pawłowskiego i Wadima Gieriasimowa. Zadaniem gracza jest układanie kolorowych klocków (tzw. tetrimino), w taki sposób, aby tworzyły pełne poziome linie. Gdy gracz ułoży pełną linię, ta znika, a gracz zdobywa punkty. Gra kończy się, gdy klocki nie mogą już spaść na planszę. Tetris zdobył ogromną popularność i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów w historii gier komputerowych.

Młody chłopiec pokonał grę

3 grudnia do internetu wypłynęło nagranie 13-leniego chłopca z Oklahomy, który prawdopodobnie przeszedł Tetrisa. Willis Gibson zamieścił filmik przedstawiający jedną z jego wielu rozgrywek. Młody gamer na swoim koncie ma już osiągnięcia związane z kultową grą. 13-latek w listopadzie 2023 r. zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w klasycznym Tetrisie. Ponadto przygotowuje się do kolejnych zawodów, które odbędą się w Waco w Teksasie pod koniec tego miesiąca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

13-year-old Stillwater boy becomes first person ever to beat Tetris

Willis udostępnił na YouTube film przedstawiający jego imponującą rozgrywkę w Tetrisa. Nastolatek był wyraźnie podekscytowanyzszokowany osiągnięciem. Gdy osiągnął 157 poziom, a gra się zatrzymała, zaczął krzyczeć: "O mój Boże. Nie czuję palców". Chłopiec dodarł do momentu, gdzie gra nie była już zaprogramowana. Technicznie rzecz biorąc, Tetris jest nie do pobicia, ponieważ mógłby trwać wiecznie. Uważa się jednak, że Willis właśnie ustanowił rekord świata.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0