r/Place

Multi zawalczył w wojnie światowej na PIKSELE. Bronił twarzy Pudziana

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,06.04.2022 17:38

Co się stanie, jeśli miliony osób będą jednocześnie pracować nad jednym obrazem? Wyjdzie najbardziej spektakularne przedsięwzięcie w historii internetu. Dowiedzcie się, czym jest r/Place i dlaczego Multi wziął w tym udział.

1 kwietnia wystartował r/Place. Był to trwający pięć dni internetowy eksperyment, który miał miejsce w serwisie Reddit. Akcja polegała na tym, że internauci otrzymali do dyspozycji białe "płótno" o rozmiarze 2000x2000 pikseli, które mogli "pomalować" w niemal dowolny sposób. Ograniczała ich ilość dostępnych kolorów, czas oraz inni uczestnicy eksperymentu.

Każdy zarejestrowany użytkownik serwisu mógł zmienić kolor jednego piksela raz na pięć minut. Jeśli nie był zarejestrowany, mógł to zrobić raz na dwadzieścia minut. Pierwsza edycja r/Place odbyła się w 2017 roku. Jej inicjatorem był Josh Wardle (pomysłodawca gry Wordle), który powiedział, że akcja jest "screenshotem internetu w tym konkretnym momencie".

trwa ładowanie posta...

r/Place - globalna wojna na piksele

Po pięciu latach przerwy wystartowała druga edycja r/Place i - jak łatwo można się domyślić - akcja zamieniła się w "wojnę światową" na piksele. W tworzeniu r/Place wzięły udział miliony internautów, w tym wielu znanych twórców z Twitcha i YouTube'a, którzy koordynowali grupami swoich fanów.

trwa ładowanie posta...

W czasie trwania eksperymentu obrazy na wirtualnym płótnie nieustannie się zmieniały. Internauci tworzyli odniesienia do popkultury, memów i aktualnych wydarzeń w polityce. Liczne były nawiązania do wojny w Ukrainie - internauci stworzyli Wołodymira Zełenskiego w okularach przeciwsłonecznych, którego wizerunek prawdopodobnie próbowały zniszczyć rosyjskie boty.

Eksperyment zakończył się po pięciu dniach - płótno na powrót stało się białe.

trwa ładowanie posta...

Multi i jego fani bronili flagi Polski

W tworzeniu r/Place wzięli udział polscy streametrzy z Popo, Parysem i Multim na czele. Twórcy zaangażowali społeczność swoich fanów w obronę polskiej flagi i ratowania czerwonego fiata 126p. Udało im się doprowadzić do sojuszu z Azerbejdżanemnamalować portret Mariusza Pudzianowskiego. Mamy nadzieję, że na kolejną edycję r/Place nie będziemy musieli czekać pięciu lat.

MULTI BIERZE UDZIAŁ W PIXELOWEJ WOJNIE | SODAPOPPIN ZOSTAJE POLAKIEM

Źródła: Kotaku/Reddit

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0