Nagrywacie telefonem koncert? Oni nagrywają 3DS-em, KONSOLĄ sprzed 11 lat

Nagrywacie koncert telefonem? Oni nagrywają 3DS-em, KONSOLĄ sprzed 11 lat

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Materiały prasowe, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,16.05.2022 11:30

W 2022 roku ludzie nadal nagrywają całe koncerty, zamiast w pełni się nimi cieszyć na żywo. Ostatnio pojawił się kolejny dziwny trend i tym razem ludzie nagrywają występy… 3DS-em, przenośną konsolą sprzed 11 lat. xD?

Mamy XXI wiek, a nagrywanie każdego koncertu stało się musem. Jak jeszcze można zrozumieć, że ludzie chcą zapisać unikalne występy, gdy np. Quebonafide daje koncert za 10 złotych, tak las nagrywaczy na "kolejnym" koncercie wydaje się dziwny.

Okej, może i ludzie chcą pozostawić sobie jakąś pamiątkę po koncercie. Tylko w obecnych czasach, gdzie nagrania z największych koncertów pojawiają się na platformach VOD, to nie ma aż tyle sensu. Ale każdy jest wolnym człowiekiem i niech robi, co żywnie mu się podoba. Tylko czy można nagrywać ze stylem? Oj można.

Nagrywanie koncertu starą konsolą

Kojarzycie konsolę DS/3DS? Taka tam średnio popularna konsolka w Polsce, bo u nas królowałoraczej PSP. Dzisiaj o tym, jak można sensownie nagrywać koncert. Redakcja IGN przyjrzała się ciekawemu zjawisku:

Nagrywanie koncertów za pomocą ww. konsol. Tak, na Twitterze można spotkać kilka przypadków takiego… działania. DS-y pojawiły się na koncertach JPEGMAFIA, Charli XCX, Tylera czy innych muzyków:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Pojawiły się nawet nagrywki na PSP:

trwa ładowanie posta...

Dlaczego? Po co?

Zdaję sobie te pytania codziennie. Ale w przypadku nagrywania koncertów na starych konsolach jest kilka potencjalnych wytłumaczeń.

Jedno, które podał portal CoolAccidents, odnosi się do 3DS-a. Chodzi o nagrywanie w 3D, aby "móc przeżyć koncert jeszcze raz". Wszystko przez to, że 3DS umożliwia rejestrowanie (i odtwarzanie) obrazu w trzech wymiarach. Okej?

Pewnie chodzi o to, aby wzbudzić ciekawą reakcję postronnych ludzi. Kto normalny nagrywa kamerą o rozdzielczości 640 na 480 pikseli? Nawet staruśki iPhone 4S pozwala na nagranie 100 razy przyjemniejszego do oglądania filmu.

Wait… ale może chodzi właśnie o to? Stworzenie materiału, który wygląda okropnie - ale przynajmniej można się pochwalić, że pochodzi z 3DS-a. Bo to ma zagwarantować taki "efekt wow".

Realnie nie ma dobrej/właściwej odpowiedzi. Jest jedynie zdziwienie oraz "wtf" na twarzy. Jeżeli macie PSP/DS-a, to może sami nagracie koncert na nim? Może podbijecie tym TikToka czy coś.

Oczywiście nagrania z kamerki DS-a/3DS-a wyglądają okropnie:

Nintendo 3DS Video Camera Mode - Review & Test with Sample shots

Źródło: IGN, CoolAccidents.com, Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Poprawcie pls,zgłoś
Ds i 3ds to dwie zupełnie różne konsole, ds nie ma nawet aparatu
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się