trendy
Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"
Moja pierwsza trucizna

"Moja pierwsza trucizna". Perfumy dla niemowląt, które pachną jak mleko matki

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, My first poison
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.06.2022 15:30

Perfumy dla niemowląt o zapachu kobiecego mleka brzmią szokująco... i tak mają brzmieć. Produkt "Moja pierwsza trucizna" jest elementem kampanii firmy Clovin, która uświadamia o toksycznych substancjach zawartych w kosmetykach i środkach czystości.

Clovin jest polską firmą, która od ponad 25 lat tworzy ekologiczne środki czystości. Marka wystartowała z kampanią My first poison (Moja pierwsza trucizna). Chodzi w niej o to, aby zwrócić uwagę, że w produktach dedykowanych niemowlętom i dzieciom znajdują się substancje hormonalnie czynne, które negatywnie wpływają i zaburzają pracę układu hormonalnego.

Clovin zobrazował skalę problemu w dość drastyczny sposób. Marka wykorzystała europejskie badania, po czym stworzyła perfumy z toksyn zanieczyszczających ludzkie mleko. Perfumy pachną tak, jak dawka toksyn, którą dziecko spożywa wraz z mlekiem matki przez pierwszych 6 miesięcy swojego życia. Clovin wysłał produkt "w prezencie" matkom zasiadającym w Parlamencie Europejskim.

trwa ładowanie posta...

Unia Europejska zaniedbała sprawę

Toksyny, które przyczyniają się do wywołania różnych chorób jak zaburzenia płodności, nowotwory, cukrzyca, mogą się znajdować w plastiku, detergentach, środkach czystości, perfumach, kosmetykach. Być może wielu z nas używa tych produktów na co dzień, ale trudno to stwierdzić, ponieważ Unia Europejska nie wymaga od producentów, aby ostrzegali przed nimi na etykietach.

Petycja w słusznym celu

Clovin chce zmienić obowiązujące prawo. Marka zachęca na stronie kampanii do podpisania petycji zaadresowanej do Parlamentu Europejskiego. Jej celem jest wprowadzenie przepisów, które wymuszą na producentach umieszczanie informacji na etykietach, czy dany produkt zawiera szkodliwe substancje.

Zanieczyszczenie toksycznymi substancjami nie dotyczy już tylko oceanów i lodowców, ale organizmów naszych dzieci. Dlatego razem z TÜV NORD, niezależną jednostką certyfikującą, stworzyliśmy certyfikat bezpieczeństwa ED, o który będzie mógł ubiegać się każdy producent na rynku.

- Clovin

Kibicujemy, aby kampania odniosła sukces!

My First Poison - to nie są perfumy dla dzieci

Źródła: wirtualnemedia.pl/myfirstpoison.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Komentarze (0)
arrow
ChatGPT jeszcze potężniejszy. Uzyskał dostęp do internetu