trendy
Zalando Pre-owned - sprawdziliśmy, czy opłaca się tu sprzedać ubrania. Hint: kokosów nie zarobisz
versace ss21

Modelki plus-size na pokazie Versace. To przełom!

Źródło zdjęć: © Instagram
Zofia WilczuraZofia Wilczura,29.09.2020 14:37

Świat mody nigdy się nie zatrzymuje, co pokazują fashion weeki odbywające się nawet w czasach pandemii. Ostatnia impreza, która odbyła się w Mediolanie, zasłynęła z pokazu Versace, gdzie na wybiegu po raz pierwszy przechadzały się modelki plus-size.

bDgRNaer

Versace jest jednym z największych domów mody. Włoska marka produkuje kolekcje ready-to-wear, zapachy, meble oraz akcesoria. Założyciel domu, Gianni Versace, zaprojektował pierwszą kolekcje w 1972 roku, a 6 lat później firma zaczęła oficjalnie działać pod jego nazwiskiem. W 1997 roku Versace został zamordowany przed swoją willą w Miami i od tamtej pory pieczę nad marką ma jego siostra - Donatella.

Na ostatnim fashion week’u w Mediolanie włoski dom mody pokazał kolekcję wiosna/lato 2021. Pokaz od razu został okrzyknięty mianem legendarnego - na wybiegu pojawiły się Precious Lee, Alva Claire i Jill Kortleve. Są to modelki plus-size światowej klasy.

Modelki zrobiły furorę na wybiegu o motywie morskim. Na pokazie królowały jaskrawe niebieskie, żółte i zielone barwy, a na tkaninach mogliśmy oglądać printy z rozgwiazdami i muszlami. Versace oznajmiło, że inspiracją dla kolekcji było "piękno i żywiołowość natury" (z ang. beauty and vibrancy of nature).

Pokaz Versace to przełom w świecie haute couture. Modelkami, które prezentują kolekcje gigantów mody, są zazwyczaj kobiety w rozmiarze 32 - takich "standardowych" sylwetek trzymają się m.in. Chanel czy Gucci.

bDgRNaet

Zwrócenie uwagi na to, że to nie jest jedyny obowiązujący kanon piękna - i udowodnienie, że ubrania mogą wyglądać dobrze na modelkach w każdym rozmiarze - dla świata mody to naprawdę punkt zwrotny.

Versace Spring Summer 2021 | Fashion Show

Zwłaszcza, że haute couture to ostatni bastion mody tylko dla określonego typu kobiet.

Mainstreamowa firmy już od jakiegoś czasu zaczęły się otwierać na "większe" rozmiary i różne sylwetki. Nike wprowadził do sklepów manekiny w większych rozmiarach, a Missguided już dawno wprowadziło na swojej stronie zdjęcia modelek plus-size.

bDgRNaev

Na inkluzywność od samego początku stawiało także Savage X Fenty Rihanny.

Co o tym myślicie? Cieszycie się, że coraz częściej możemy zobaczyć modelki plus-size na wybiegach?

Komentarze (0)
arrow
Instagram Reels to TikTok dla boomerów. Czemu to się nie uda?