zdrowie-psychiczne
LGBT+. Filmy i seriale, które pomagają zrozumieć
Headspace

Medytacja na Netflixie? Od przyszłego roku to możliwe!

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,12.12.2020 17:42

Już niedługo jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych zatroszczy się o nasze głowy. Czas na medytację na dużym ekranie!

bDzsGISX

Chyba wszyscy jesteśmy ostatnio trochę przytłoczeni i generalnie mamy dość. A nawet jeśli nie, to na pewno co jakiś czas trudniej nam się skupić, skoncentrować, zasnąć. Netflix wyczuwa te problemy i nastroje, dlatego na samym początku przyszłego roku pokaże nam, jak możemy się o siebie zatroszczyć.

Platforma nawiązała współpracę z aplikacją Headspace, która już od dawna pomaga wielu w medytacji i szeroko pojętej uważności. Aplikacja została stworzona po to, by pomagać nam w skupianiu się, oddychaniu, a nawet zasypianiu. To taki pomocnik do zachowania w życiu równowagi.

Poradnik Headspace: Medytacja | Oficjalny zwiastun | Netflix

Już 1 stycznia na Netflixie będziemy mogli trzy oryginalne serie, które powstały razem z Headspace. Pierwsza będzie wprowadzała nas w tajniki medytacji. Pokaże jej podstawy, wskaże, jak możemy być bardziej obecni w naszej codzienności. Druga pomoże nam w zasypianiu, a temat trzeciej serii nie jest jeszcze znany.

Na początek dostaniemy osiem animowanych odcinków, a każdy z nich będzie trwał 20 minut. W każdym z nich zobaczymy inną technikę uważności, która pomoże nam w medytacji. Tematy, które będą poruszane podczas serii, skupiają się na stresie, śnie i odpuszczaniu, a po każdym takim wprowadzeniu czeka na nas sesja medytacyjna.

My z niecierpliwością wyczekujemy serii i gdy tylko się pojawi, na pewno Wam ją zrecenzujemy. Tymczasem zachęcamy do przetestowania aplikacji Headspace, bo przynosi ona dużo spokoju i ukojenia, którego wszyscy teraz tak potrzebujemy.

Komentarze (0)
arrow
Czym jest Blue Monday? Dlaczego jest to szkodliwy mit?