Świąteczny Stół Pajacyka

Kup posiłek i pomóż niedożywionym. Świąteczny Stół Pajacyka

Źródło zdjęć: © Polska Akcja Humanitarna / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,04.12.2020 12:02

Jak można najprościej pomóc potrzebującym? Dzisiaj, tj. 4 grudnia wystarczy kupić jedzenie w pewnych restauracjach, aby wspomóc gastronomie oraz programy dożywiania. Pomaganie nigdy nie było tak proste.

Tekst został opracowany na podstawie wiadomości prasowej

Rok 2020 był ciężki dla każdego z nas. Jednak branża gastronomiczna odczuła skutki pandemii koronawirusa w dużym stopniu. Dzisiaj możemy pomóc i restauracjom, ale także osobom niedożywionym, potrzebującym posiłku. Zamawiając posiłek w prawie 470 lokalach w całej Polsce, 10% obrotu z dzisiejszego dnia zostanie przekazane na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego. 

W ubiegłym roku do akcji Świąteczny Stół Pajacyka przystąpiło 707 lokali gastronomicznych, które zebrały w sumie 203 254,30 złotych (tylko z jednego dnia!). A to pozwoliło na ufundowanie ponad 40 tysięcy posiłków dla dzieci.

Bardzo się cieszymy, że tak wielu restauratorów zdecydowało się wziąć udział w naszej akcji, choć sami mierzą się przecież z tyloma problemami. Teraz bardzo liczymy na klientów, że szczególnie w tym dniu wesprą inicjatywę poprzez zamawianie jedzenia od naszych partnerów.

- Tadeusz Szczepaniak, Polska Akcja Humanitarna

W akcji biorą udział restauracje, kawiarnie i sieci gastronomiczne. Ponadto, można także znaleźć punkty sprzedające żywność tylko na wynos czy tylko na dowóz, które biorą udział w tej akcji. Dosłownie jedno zamówienie może pomóc i mniejszym lokalom, jak i osobom potrzebującym.

Aby sprawdzić, która restauracja z Waszego miasta bierze udział w tej akcji, wejdźcie na stronię pajacyk.pl/ssp/lista-lokali/

Planujecie zakup dzisiaj jedzenia w jednym z punktów przystępujących do akcji Świąteczny Stół Pajacyka? Pamiętajcie, wspieracie gastronomię oraz program dożywienia dzieci.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0