popkultura
Artur Rojek i jego żona o zarzutach w sprawie festiwalu Great September
Książka o tyłkach pand jest hitem w Japonii

Książka o TYŁKACH PAND bestsellerem? Takie rzeczy tylko w Japonii

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Canva, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,20.01.2022 07:46

Książka o tyłkach pand musiała kiedyś powstać. Ale żeby wyprzedawała się w mgnieniu oka? Takie rzeczy tylko w Japonii!

Zaznaczę, że nie ma tutaj żadnego uprzedzenia do jakiegokolwiek kraju. Ale pomyślcie, w którym miejscu na ziemi książka o tyłkach pand mogłaby zostać hitem? W Polsce? Nah, u nas bardziej sprzedałaby się książka takiego Megakota ("Kogo?" - słyszę jak mnie o to pytacie. Kuba opisał jego "sytuację"...).

Dzisiaj o hicie z Japonii

Książka o tyłkach pand wyprzedaje się w Japonii
Książka o tyłkach pand wyprzedaje się w Japonii (PRtimes.jp , Materiały prasowe)

Jak już zdradziłem wam wcześniej: 64-stronicowa książka o tyłkach pand pt. "Atsumare! Panda no Oshiri: Panketsu" jest jednym z największych japońskich hitów wydawniczych ostatnich miesięcy. Książka zawiera zdjęcia trzynastu pand, które możemy podziwiać w japońskich ogrodach zoologicznych. Można tu zobaczyć "pupcie" Xiao Xiao i Lei Lei, bliźniąt urodzonych w zeszłym roku w Ueno Zoo.

Książka wydana w grudniu sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Obecnie wyprzedawany jest drugi nakład. Cena Panketsu nie jest wygórowana. Na Amazonie kosztuje około 1300 japońskich yenów, czyli ~45 zł.

Książka o tyłkach pand wyprzedaje się w Japonii
Książka o tyłkach pand wyprzedaje się w Japonii (PRtimes.jp , Materiały prasowe)

Na czytelników czekają kojące opisy drzew genealogicznych pand, ale też wiadomo - zdjęcia ich tyłków. Sprawdzona zostanie nawet czujność fanów, bowiem książka zawiera quiz. Trzeba w nim dopasować tyłek do pandy. Tego nie znajdziecie nawet w biografii jakiegoś youtubera. Chociaż... kto chciałby czytać o tyłkach youtuberów?

Książka o tyłkach pand wyprzedaje się w Japonii
Książka o tyłkach pand wyprzedaje się w Japonii (PRtimes.jp , Materiały prasowe)

Jak podaje informacja prasowa, Panketsu zawiera również sekcję często zadawanych pytań, w której eksperci udzielają szczegółowych wyjaśnień na temat pupy pandy.

Czytelnicy mogą poznać odpowiedzi na pytania takie jak: "Czy futro pandy jest miękkie?", "Czy pandy mają puszyste ogony, gdy się rodzą?" i wiele innych. Opis książki gwarantuje nam, że po tej niedługiej lekturze każdy może się stać ekspertem w dziedzinie tyłków pand.

Źródło: soranews24, PR Times.jp

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Oxford wybrał słowo roku. "Tryb goblina" może dotyczyć ciebie