trendy
Podlaska chata z LEGO może trafić do sprzedaży na całym świecie
Janusz-Korwin Mikke u Krzysztofa Stanowskiego w HejtParku

Korwin znów odpalił protokół 1%. Kto się tego nie spodziewał, ten żył pod kamieniem

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.02.2022 12:05

Krzysztof Stanowski zaprosił do HejtParku jednego z najbardziej kontrowersyjnych rozmówców. Janusz Korwin-Mikke przez trzy godziny pogrążał się, promując światopogląd rodem z ciemnych wieków średniowiecza. Może czas w końcu przestać emocjonować się człowiekiem, który od lat powtarza wciąż te same frazesy?

bGxPAVLn

Rozmowa Krzysztofa StanowskiegoJanuszem Korwin-Mikke była jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w społeczności Kanału Sportowego. Internauci zastanawiali się, czego można się spodziewać po czołowym polityku Konfederacji? Co takiego powie? Czym zaskoczy? No cóż... Trzygodzinną rozmowę z 79-letnim facetem w garniturze można skomentować cytatem z pewnej piosenki - "ale to już było".

W 2012 roku Janusz Korwin-Mikke poniżył sportowców z niepełnosprawnościami, w obrzydliwych słowach kpiąc z uczestników paraolimpiady. Polityk napisał wtedy na swoim blogu, że paraolimpiada "ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa".

trwa ładowanie posta...

W 2013 roku kontrowersyjny polityk zaprezentował autorską wizję nowożytnej historii Europy. Zdaniem Janusza Korwin-Mikke Adolf Hitler był niewinny, bo nie wiedział o milionach ofiar obozów koncentracyjnych. Polityk powiedział, że jest bardzo prawdopodobne, że Holocaust zorganizował Himmler bez wiedzy wodza III Rzeszy.

bGxPAVLp

W 2014 roku Janusz Korwin-Mikke powiedział, że wolałby, aby jego córka trafiła w ręce pedofila, niż na lekcję edukacji seksualnej. Przy tamtej okazji nie mógł się powstrzymać, aby wygłosić jedną ze swoich najpopularniejszych tez, że "średnio kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn, w wyniku czego wśród elity nie ma kobiet w żadnej dziedzinie".

trwa ładowanie posta...

W 2016 roku Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że osoby z niepełnosprawnością to "debile" oraz "imbecyle". Polityk wytłumaczył, że dla niego są to normalne określenia na kogoś, kogo iloraz inteligencji jest mniejszy niż 90 IQ. Korwin-Mikke zasugerował także, że pokazywanie w telewizji publicznej sportowców z niepełnosprawnościami sprawi, że widzowie nabędą niepełnosprawność. - Kto z kim przestaje, takim się staje - powiedział.

bGxPAVLr

W 2020 roku żona Janusza Korwin-Mikkego wyjawiła, że ona i jej mąż karają swoje dzieci klapsami. - Ale nie mówimy przecież o biciu - powiedziała Dominika Korwin-Mikke. Sam Korwin-Mikke argumentował, że "niedźwiedzica też trzepnie małego po tyłku". Przy tej okazji można przypomnieć słynną wypowiedź polityka Konfederacji, według którego "kobiety zawsze się troszeczkę gwałci".

trwa ładowanie posta...

Nic nowego, panie Januszu

Nie bez powodu przypomniałem najbardziej skandaliczne wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego z ostatniej dekady. W ten sposób streściłem mniej więcej 2/3 HejtParku z udziałem polityka Konfederacji. Nie marnujcie trzech godzin swojego życia, aby obejrzeć ten program. Korwin-Mikke nie powiedział u Stanowskiego nic nowego - brzmiał jak zapętlona płyta, odtwarzająca wciąż te same utwory.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Znając wypowiedzi Korwina z ostatnich lat, czego innego można było się spodziewać po jego wystąpieniu w HejtParku, niż obrażania kobiet, osób z niepełnosprawnościami i negowania katastrofy klimatycznej? Dlaczego Stanowski w taki sposób wykorzystał swoje zasięgi, zapraszając do programu czołowego polityka Konfederacji, skoro ten potrafił jedynie siebie samego powtarzać?

bGxPAVLx

Z tego samego powodu, dla którego w HejtParku wystąpili Marcin Najman oraz Jaś Kapela - dla rozgłosu, wyświetleń, inby, dramy, afery, beki. Efekt? Rozmowa z Korwinem-Mikke w niespełna 12 godzin wykręciła ponad 660 tys. wyświetleń.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jak bronić Korwin-Mikkego?

Z Januszem Korwin-Mikke związany jest mem, że raz na jakiś czas mężczyzna uruchamia protokół 1%. Chodzi o to, że polityk udziela tak skandalicznej wypowiedzi, zrażając do siebie potencjalnych wyborców, że jego poparcie spada do poziomu 1%.

bGxPAVLy

Wystąpienia Korwin-Mikkego w HejtParku nie da się obronić, ale ten 1% najbardziej fanatycznych fanów polityka próbuje w komentarzach na YouTube wytłumaczyć zachowanie swojego idola. Z jakim rezultatem? Raczej miernym. Zresztą przeczytajcie sami:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

W 2022 roku Korwin-Mikke wywołuje już tylko politowanie

W 2022 roku prawie nikt nie traktuje już Janusza Korwin-Mikkego na poważnie. Gdziekolwiek by się nie pojawił, raczej postrzegany jest w kategorii atrakcji cyrkowej, uosobienia symbolu "XD", aniżeli dojrzałego człowieka, który ma coś wartościowego do powiedzenia. Większość komentarzy młodych internautów na TikToku radzi Korwinowi jedno: Weź już skończ, człowieku.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
ballantines,zgłoś
To samo sie tyczy innych ,,politykow,, , po co ich zapraszac do studia? co redaktor chce nowego, tworczego uslyszec jak oni od lat powtarzaja to samo? Czego czepiacie sie Korwina? Sa gorsi i glupsi od niego i dobrze o tym wiecie, widujecie ich na codzien ...
Odpowiedz
5
like
1
dislike
babcia,zgłoś
On jest mądry dla głupców .Jego nikt nie rozumie bo po pierwsze jak mówi to blebla a z niektórych wyrazów trudno ułożyć treść. On nie lubi niepełnosprawnych bo sam do nich się zalicza .Biedny człowiek .Trudno go zrozumieć!
Odpowiedz
7
like
3
dislike
Wystarczy poczytać komentarze na YT a nie ograniczać się do Todda. Chyba nie czujecie Vibe'u.
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Zobacz komentarze: 8
Komentarze (8)
arrow
16-latek zabił dziewczynę. Na Instagramie zapytał, jak ukryć ciało