Konferencja Apple 2021: kwiecień będzie miesiącem niespodzianek?

Konferencja Apple 2021: Kwiecień miesiącem niespodzianek? Co zobaczymy na konferencji we wtorek?

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,19.04.2021 15:20

Wreszcie zobaczymy konferencję Apple w 2021 roku! Kwiecień może przynieść nam jedne z największych niespodzianek tego roku. Tylko czy Apple nie zostawi mięska na czerwiec?

Jak zapowiadałem wcześniej, przecieki prosto od Siri się potwierdziły: oficjalnie we wtorek 20 kwietnia zobaczymy pierwszą konferencję Apple w 2021 roku. Teoretycznie mieliśmy ją zobaczyć już w marcu, ale coś… coś nie wyszło.

Garść pewnych informacji na początek

Oficjalnie konferencja Apple wystartuje 20 kwietnia o godzinie 19:00. Livestream będzie dostępny na YouTube Apple (transmisję znajdziecie pod tym akapitem). Tytuł konferencji to gra słów: „Spring Loaded”. Bo wiecie, teoretycznie można byłoby powiedzieć że chodzi o to, że będzie dużo zapowiedzi - bo dosłowne tłumaczenie to “Sprężyna obciążona”. Jednak bądźmy szczerzy, chodzi tutaj o to, iż Apple pokaże trochę wiosennych nowości. Trochę rzeczy wyciekło, więc będzie to odświeżona lista względem tego, o czym mogliście przeczytać wcześniej.

Apple Event — April 20

Co powinniśmy zobaczyć na wiosennej konferencji Apple?

Tutaj znajdziecie rzeczy, które na 75-80% powinny pojawić się na tej konferencji. Pod koniec podrzucę Wam jeden produkt, który może się pojawić — ale jest na to o wiele mniejsza szansa.

iPady:

  • Nowy iPad Pro
  • Odświeżony iPad Mini

iPad Pro z „może?” przeistoczył się w „tak, tak i tak”. Minął prawie rok od ostatniego odświeżenia najdroższej opcji iPada — ale ten refresh był tylko drobnymi poprawkami. Przecieki mówią o kompletnie nowym typie ekranu, czyli mini LED. To coś naprawdę dużego, bo Apple może planować start mini LED w iPadach, aby potem zaimplementować ten typ ekranu w m.in. MacBookach i iPhone’ach.

trwa ładowanie posta...

A oprócz tego, iPad Pro 2021 otrzyma mocniejszy chip, szybszy port i troszkę lepsze kamery. Oraz uwaga: 3. generację Apple Pencil wraz z odświeżoną klawiaturą Magic Keyboard.

trwa ładowanie posta...

iPad mini? Bardziej iPad „2 lata bez żadnych nowości” mini. Ostatnia aktualizacja najmniejszego tabletu z rodziny Apple została wydana w 2019 roku. Była świetna (w sumie to nadal jest) - ale jak na te czasy, potrzeba czegoś nowego. Przecieki mówią o większym ekranie (8,4 cala vs 7,9 cala w obecnej generacji). Jednak Touch ID i port Lightning pozostałyby na swoim miejscu.

AirTags

Ile razy już pisałem na Vibezie o tagach NFC od Apple? Czuje, że z pół tuzina tekstów się znajdzie. Mniejsza: POWINNIŚMY wreszcie otrzymać oficjalne ujawnienie tagów NFC. Będziemy mogli m.in. śledzić położenie przedmiotów.

AirPods 3

Trzecia generacja AirPodsów została już tyle razy pokazana na wizualizacjach i tyle razy była omawiana, że to kolejny pewnik. Z dużych zmian: AirPodsy będą teraz wyglądać jak AirPodsy Pro. Tak naprawdę AirPods 3 = AirPods Pro bez tłumienia otoczenia i z kilkoma uproszczeniami. AirPods Pro 2 też są w produkcji, ale ich premiera to bardziej czerwiec/druga połowa 2021 roku.

trwa ładowanie posta...

Akcesoria wiosenne

Oj przecież to najważniejsza część tej konferencji. Apple wyda masę akcesoriów we wiosennych kolorach. Możemy spodziewać się obudów do najnowszych iPhone’ów, opasek dla Apple Watcha i więcej!

Apple TV

Ktoś w Polsce korzysta z Apple TV? W sensie, z fizycznej przystawki do telewizora? Ostatnia edycja została wydana w 2017 roku — więc pora na coś nowego. Według pogłosek Apple pracuje nad nową wersją TV od jakiegoś czasu i powinno wydać nową wersję w 2021. Czy to się stanie teraz? Eee, osobiście przewidziałbym premierę na WWDC w czerwcu tego roku.

trwa ładowanie posta...

Może?

Wszyscy spodziewają się rychłej premiery iMaków i MacBooków z czipami M1X. Jednak osobiście nie sądzę, że stanie się to teraz. Jest to ogromna sprzętowa nowość, którą Apple prawdopodobnie będzie chciało zostawić na coś większego. Właśnie jak wcześniej wspomniane WWDC, które odbędzie się już za 2 miesiące.

Nie zrozumcie mnie źle: bardzo chciałbym zobaczyć nowego iMaka. Ba! Czuję, że mój portfel opustoszeje o te kilkanaście tysięcy. Tylko szczerze, Apple nie zapowiedziałoby kompletnie nowego produktu na takiej prezentacji. Cóż: poczekamy, zobaczymy!

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0