PlayStation Studios Mobile! Sony przejęło studio Savage Game Studios. Co dalej?

PlayStation Studios Mobile! Sony przejęło studio Savage Game Studios. Co dalej?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, PlayStation
Oliwier NytkoOliwier Nytko,30.08.2022 13:30

PlayStation Studios Mobile staje się faktem. Sony wykupiło studio Savage Game Studios i zamierza produkować gry na platformy mobilne. Czym zajmowało się SGS wcześniej?

Wielkie trio twórców konsol - Microsoft, Nintendo oraz Sony - nie mają świetnej obecności na platformach mobilnych. Nintendo ma swojego DS-a, 3DS-a czy Switcha, ale jako tako na iOS-ie czy Androidzie nie jest tak widoczne. (Mimo, że wyszła tam darmowa gra Mario.) Microsoft udostępnił możliwość grania z chmury na telefonach. A Sony?

Sony w przeszłości wydawało mobilne produkty, ale były to pomniejsze tytuły, które starały się reklamować gry na większych platformach. Oczywiście trzeba tutaj wspomnieć o PSP, które było hitem. A o PlayStation Vita trzeba zapomnieć.

Tylko teraz Sony zamierza przeprowadzić ofensywę mobilną.

PlayStation Studios Mobile

W poście na blogu PlayStation zostało oficjalne ogłoszone przejęcie studia Savage Game Studios:

"Dziś ogłosiliśmy, że zawarliśmy ostateczną umowę w sprawie przejęcia Savage Game Studios, niezwykle utalentowanego zespołu twórców z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu jednych z najpopularniejszych gier mobilnych, z których korzystają gracze na całym świecie. Firma została założona kilka lat temu, a jej celem było odważne eksplorowanie nowych pomysłów" - czytamy.

trwa ładowanie posta...

A teraz studio dołącza do dywizji PlayStation Mobile Divison, które będzie tworzyło gry, które mają dotrzeć do społeczności niekoniecznie znających PlayStaion oraz gier z platformy Sony:

"Nasze wysiłki w zakresie gier mobilnych będą miały podobny charakter, zapewniając więcej sposobów na zaangażowanie większej liczby osób w nasze treści i starając się dotrzeć do nowych odbiorców, którzy nie znają PlayStation i naszych gier. Savage Game Studios dołącza do nowo utworzonego działu PlayStation Studios Mobile, który będzie działał niezależnie od naszych prac nad konsolami i skupi się na innowacyjnych, mobilnych doświadczeniach opartych na nowych i istniejących markach PlayStation" - czytamy dalej.

Czyli Sony idzie w ekspansję w świat gier mobilnych bez angażowania w to deweloperów, których główną pracą pozostaje tworzenie tytułów na "duże" konsole.

Czym zajmowało się Savage Game Studios wcześniej?

Studio jest stosunkowo nowe, bo założone w 2020 roku przez deweloperów z Zyngi (Michail Katkoff) oraz Wargamingu (Nadim Adjir i Michael McManus):

"W imieniu wszystkich z Savage Game Studios, dziękujemy za powitanie nas. Nie możemy się doczekać, by pokazać nad czym pracowaliśmy!" - czytamy na blogu PlayStation.

W sieci mówi się, że Savage Game Studios pracuje nad wysokobudżetową grą akcji. Zebrano na nią ponad 44 mln dolarów w styczniu 2021 roku. Ale studio nie wydało żadnych tytułów na urządzenia mobilne, konsole czy PC. Musimy poczekać na efekty!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0