gaming
"Hogwarts Legacy" zarobiło swoje. Bojkot Rowling nie przynosi skutków?
PlayStation Studios Mobile! Sony przejęło studio Savage Game Studios. Co dalej?

PlayStation Studios Mobile! Sony przejęło studio Savage Game Studios. Co dalej?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, PlayStation
Oliwier NytkoOliwier Nytko,30.08.2022 13:30

PlayStation Studios Mobile staje się faktem. Sony wykupiło studio Savage Game Studios i zamierza produkować gry na platformy mobilne. Czym zajmowało się SGS wcześniej?

Wielkie trio twórców konsol - Microsoft, Nintendo oraz Sony - nie mają świetnej obecności na platformach mobilnych. Nintendo ma swojego DS-a, 3DS-a czy Switcha, ale jako tako na iOS-ie czy Androidzie nie jest tak widoczne. (Mimo, że wyszła tam darmowa gra Mario.) Microsoft udostępnił możliwość grania z chmury na telefonach. A Sony?

Sony w przeszłości wydawało mobilne produkty, ale były to pomniejsze tytuły, które starały się reklamować gry na większych platformach. Oczywiście trzeba tutaj wspomnieć o PSP, które było hitem. A o PlayStation Vita trzeba zapomnieć.

Tylko teraz Sony zamierza przeprowadzić ofensywę mobilną.

PlayStation Studios Mobile

W poście na blogu PlayStation zostało oficjalne ogłoszone przejęcie studia Savage Game Studios:

"Dziś ogłosiliśmy, że zawarliśmy ostateczną umowę w sprawie przejęcia Savage Game Studios, niezwykle utalentowanego zespołu twórców z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu jednych z najpopularniejszych gier mobilnych, z których korzystają gracze na całym świecie. Firma została założona kilka lat temu, a jej celem było odważne eksplorowanie nowych pomysłów" - czytamy.

trwa ładowanie posta...

A teraz studio dołącza do dywizji PlayStation Mobile Divison, które będzie tworzyło gry, które mają dotrzeć do społeczności niekoniecznie znających PlayStaion oraz gier z platformy Sony:

"Nasze wysiłki w zakresie gier mobilnych będą miały podobny charakter, zapewniając więcej sposobów na zaangażowanie większej liczby osób w nasze treści i starając się dotrzeć do nowych odbiorców, którzy nie znają PlayStation i naszych gier. Savage Game Studios dołącza do nowo utworzonego działu PlayStation Studios Mobile, który będzie działał niezależnie od naszych prac nad konsolami i skupi się na innowacyjnych, mobilnych doświadczeniach opartych na nowych i istniejących markach PlayStation" - czytamy dalej.

Czyli Sony idzie w ekspansję w świat gier mobilnych bez angażowania w to deweloperów, których główną pracą pozostaje tworzenie tytułów na "duże" konsole.

Czym zajmowało się Savage Game Studios wcześniej?

Studio jest stosunkowo nowe, bo założone w 2020 roku przez deweloperów z Zyngi (Michail Katkoff) oraz Wargamingu (Nadim Adjir i Michael McManus):

"W imieniu wszystkich z Savage Game Studios, dziękujemy za powitanie nas. Nie możemy się doczekać, by pokazać nad czym pracowaliśmy!" - czytamy na blogu PlayStation.

W sieci mówi się, że Savage Game Studios pracuje nad wysokobudżetową grą akcji. Zebrano na nią ponad 44 mln dolarów w styczniu 2021 roku. Ale studio nie wydało żadnych tytułów na urządzenia mobilne, konsole czy PC. Musimy poczekać na efekty!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Jak wyryć swoje imię w "Diablo IV"? Kontrowersje wokół premiery gry