Kiedy będzie Spotify Wrapped 2022? A co z Apple Replay 2022?

Kiedy będzie Spotify Wrapped 2022? Apple Replay 2022 już jest!

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, Spotify
Oliwier NytkoOliwier Nytko,29.11.2022 13:00

Zastanawiacie się, kiedy będzie Spotify Wrapped 2022? Dobra wiadomość: to już za chwilę. Ale fani Apple powinni być ukontentowani, bo Apple Replay 2022 jest już dostępne!

Muzyka jest ważną częścią życia większości ludzi. I brzmi to jak największy ogólnik, ale tak jest. Dlatego coroczne podsumowania naszych gustów muzycznych wzbudza sporo uwagi internautów.

Poza YouTube Music czy Tidalem, mamy dwie usługi, które oferują najciekawsze podsumowania roku: Spotify ze Spotify Wrapped oraz Apple z Apple Replay. O tym drugim potem, ale teraz najważniejsze pytanie (i jakaś odpowiedź):

Kiedy będzie Spotify Wrapped 2022?

Spotify Wrapped to zaawansowane i miłe podsumowanie naszego muzycznego roku. W ubiegłym roku, zestawienie pojawiło się 2 grudnia. A czy w tym roku dostaniemy je wcześniej? Na pewno jest blisko wydania.

28 listopada, dzień przed napisaniem tego tekstu, Spotify oficjalnie uruchomiło na Twitterze emoji dla hashtagów wydania Spotify Wrapped 2022. Ot, mała grafika, która pojawia się, gdy użytkownik wpisuje #SpotifyWrapped w tweecie. A ponadto, gdy polubicie poniższego tweeta, dostaniecie możliwość wysłania waszej predykcji najczęściej odsłuchiwanej piosenki czy podcastu:

trwa ładowanie posta...

A jako że Spotify już rozpoczęło hype’owanie powracającej funkcjonalności, to możemy oczekiwać, że odpowiedź na pytanie z nagłówka, tj. "Kiedy będzie Spotify Wrapped 2022?" to… "soon". Polska reklama mówi, że to się wydarzy "już zaraz, już za moment":

Spotify Wrapped 2022, reklama Spotify
Spotify Wrapped 2022, reklama Spotify (Facebook)

Plotki mówią o tym, że swoją premierę miałoby to mieć nawet w trakcie dnia pisania tego tekstu (29/11). Osobiście bardziej widziałbym 30 listopada, lub nawet 1 grudnia. Chociaż platforma zaczęła przypominanie nam o Wrapped już 22 listopada:

trwa ładowanie posta...

A od kiedy Spotify śledzi nasze statystyki odsłuchu? Mówi się o okresie od 1 stycznia do 31 października, chociaż w tym roku miał się on "wydłużyć". O ile dni? To nie zostało podane w - skasowanym już - tweecie.

trwa ładowanie posta...

Apple Replay 2022 już jest dostępne

Szok, niedowierzanie i zazdrość subskrybentów Spotify: Apple było pierwsze w tym roku. Jeżeli jesteście fanami/użytkownikami Apple Music, to już teraz możecie sprawdzić, co było waszym numerem jeden, jeżeli chodzi o odsłuch.

Apple Replay to coroczne podsumowanie naszych najczęściej odsłuchiwanych piosenek, albumów czy artystów. Nie jest to tak rozbudowane, jak Spotify Wrapped - ale "jak się nie ma, co się lubi…".

Sprawdzenie naszych najczęściej odsłuchiwanych kawałków w Apple Music jest proste. Wchodzi na stronę "music.apple.com/pl/replay" i klikamy "Get Started". Oczywiście musimy być zalogowani do usługi Apple Music.

Apple Music Replay 2022
Apple Music Replay 2022 (Własne)

Wtedy pokazuje się nam taki ekran - i wystarczy, że będziemy przewijać w dół, i zagłębimy się w odmęty naszych najczęściej słuchanych utworów. Sam się dowiedziałem rzeczy, o których nawet nie chciałem wiedzieć:

Apple Music Replay 2022
Apple Music Replay 2022 (Własne)

Przepraszam z góry za Matę.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Apple Music replay jest dostępne cały rok, wystarczy wejść na stronę
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Twój Nick,zgłoś
Apple Replay jest już od lutego. Aktualizowane co niedzielę.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się