rojo włamanie

Kanał Patryka "Rojo" Rojewskiego przejęty przez hackerów | Aktualizacja: Kanał odzyskany!

Źródło zdjęć: © Patryk Rojo Rojewski / Facebook
Oliwier NytkoOliwier Nytko,03.12.2020 21:20

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych kanałów na polskim YouTube został przejęty przez tajemniczą organizację hackerską. Co się stało?

Jeżeli nie wiecie, to Patryk „Rojo” Rojewski to taki dobry i miły ojciec naszego rodzimego YT. Jest z nami od zarania dziejów i… to, co się stało, to nie najmilsza sprawa dla niego. Ani dla kogokolwiek.

W ogromnym skrócie: kanał Roja został przejęty przez „Ripple Foundation”. Przypuszczalnie są to ci sami hackerzy, którzy przejęli w przeszłości kanały takich youtuberów jak Kubson, Chorsmeni, Neilogical, Godson Gaming czy maherco gaming.

Oto jak wygląda obecnie kanał Patryka:

Kanał Rojo przejęty przez hackerów
Kanał Rojo przejęty przez hackerów (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Nazwa widoczna dla społeczności została zmieniona, tak samo jak avatar oraz tło. Obecnie na kanale obywa się transmisja live. Nie warto w nią wchodzić. Także w tym momencie kasowane (lub przenoszone na niepubliczne!) są wszystkie filmy Roja.

Oto co Rojo napisał na swoim FP godzinę temu:

trwa ładowanie posta...

Obecnie wiemy jedynie tyle, że jest to atak, który się powtarzał u innych Youtuberów. 25 listopada dokładnie taki sam atak odnotował Kubson oraz kanał CHORSMENI. Wszystko działo się na YT.

Jak pisze Jakub "Kubson" Szuba, u niego najpierw zostało przejęte konto mailowe. A to pozwoliło na dostanie się do podpiętych kont na YouTube.

trwa ładowanie posta...

Prawdopodobnie, patrząc na poprzednie sytuacje, konto Roja będzie można odzyskać. Wszystkie filmy powinny powrócić za jakiś czas. Jednak nie jest to miła sytuacja, dlatego wszyscy trzymamy kciuki, żeby Rojo odzyskał swoje konto jak najszybciej.

Będziemy starali się informować i aktualizować ten news w trakcie rozwoju sytuacji. Jednak patrząc na inne przejęcia kont, za kilka dni wszystko powinno powrócić do normalności.

Aktualizacja

Rojo odzyskał swoje konto przed północą wczoraj.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2