"Fanfik"

Jesteś osobą transpłciową lub niebinarną? Możesz wystąpić w ekranizacji polskiej książki Netflixa

Źródło zdjęć: © Krytyka polityczna, "Fanfik", Materiały własne red. Vibez
Anna RusakAnna Rusak,19.07.2021 13:25

Film LGBTQ+ dla Netflixa, który powstanie w Polsce? Tak, to nie żaden fake. Co więcej, twórcy postawili na autentyczność - szukają transpłciowych i niebinarnych osób, które chcą spróbować swoich sił w aktorstwie

Może i żyjemy w takim kraju, w jakim żyjemy i stosunek partii rządzącej do osób LGBTQ+ nie jest najlepszy, ale na szczęście mamy Netflixa, który nie boi się poruszać ważnych tematów nawet w naszym pięknym państwie. Po sukcesie "Sexify" i ogłoszeniu kontynuacji tego serialu, platforma planuje zrealizować nową, równie ważną produkcję na naszym rynku.

Tym razem Netflix zekranizuje bestseller Natalii Osińskiej "Fanfik", czyli książkę opowiadającą o poszukiwaniu swojej tożsamości. Śledzimy w niej losy młodej osoby, która odkrywa, że jest chłopcem. Powieść porusza też szereg ważnych tematów - znajdziemy w niej wątki dotyczące chociażby depresji.

trwa ładowanie posta...

Oczywiście nie brakuje w niej wątków dotyczących tranzycji czy dysforii. Przede wszystkim jednak "Fanfik" pokazuje, jak ważne jest życie w zgodzie z samym sobą i bycie akceptowanym przez najbliższych, szkołę i społeczeństwo. Myślę, że to historia, której chyba wszyscy potrzebujemy. Może dzięki niej lepiej zrozumiemy, z czym mierzą się osoby niebinarne i transpłciowe?

"Propozycja realizacji filmu na podstawie powieści "Fanfik" Natalii Osińskiej ujęła nas od pierwszej prezentacji projektu. To historia niezmiernie silnej postaci, która musi walczyć o godność i uznanie ze strony innych".

trwa ładowanie posta...

Jak zgłosić się na casting?

Film wyreżyseruje Marta Karwowska – autorka filmu "Tarapaty", ale wciąż nie wiadomo, kto pojawi się w głównej roli. Właśnie trwa casting, a osobom odpowiadającym za projekt bardzo zależy na autentyczności. To im się też oczywiście bardzo chwali. Reprezentacja osób transpłciowych na ekranie wciąż jest niewielka, a to bardzo ważne, by same mogły opowiedzieć swoją historię.

Dlatego, jeśli jesteście osobami transpłciowymi lub niebinarnymi, to bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w castingu. Nie trzeba mieć jakiegoś specjalnego doświadczenia, a organizatorzy zapewniają, że odpowiedzą na wszystkie zgłoszenia. Także jeśli tylko czujecie się na siłach i chcecie stać się częścią historii – w końcu to pierwsza taka produkcja w naszym kraju – to śmiało się zgłaszajcie! Kto wie, może czeka Was taka sława jak Hunter Schafer?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0