trendy
Friz zapłacił Gosi Dziedzic, autorce piosenki o Stegnie! Ile?
Herbatniki

Jak jeść herbatnika – stroną czekoladową do góry czy w dół? Naukowcy tłumaczą!

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.07.2021 12:22

Odpowiedź na pytanie z nagłówka nie rozwiąże problemu globalnego ocieplenia czy pogłębiających się nierówności ekonomicznych. Niemniej są sprawy ważne i ważniejsze, a prawidłowe jedzenie herbatnika z czekoladą zalicza się do tej drugiej kategorii.

bFYGouwP

Możecie się ze mną spierać, ale uważam, że herbatnik z czekoladą to jedna z najlepszych rzeczy, jaką wymyśliła ludzkość - nawet strzelająca polewa w lodach Ekipy im nie dorównuje. Recepturę pierwszych herbatników wymyślono w latach 90. XIX wieku, w związku z czym sami rozumiecie, że jakiekolwiek porównania do współczesnych, sezonowych trendów na rynku słodyczy są bezcelowe.

Z okazji Światowego Dnia Czekolady, który obchodzony był 7 lipca, producent herbatników McVitie zaprosił do współpracy profesora z Oxfordu, Charlesa Spence'a, aby przeprowadził badania na temat herbatników z czekoladą. Naukowiec miał odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej jest jeść herbatniki stroną z czekoladą do góry, czy w dół? Wnioski, jakie zaprezentował badacz, mogą budzić kontrowersje...

bFYGouwR

Jak jeść herbatnik z czekoladą? Instrukcja krok po kroku

Wyjmij herbatnik z paczki przechowywanej w temperaturze pokojowej. Zbliż ciastko do ust stroną czekoladową do góry. Na chwilę przed tym, jak wgryziesz się w herbatnik, odwrócić go tak, aby strona z polewą znalazła się na języku. Wykonaj duży kęs. Początkowo jedz z otwartymi ustami, aby usłyszeć chrupanie, ale po kilku kęsach przejdź do żucia. Dzięki temu Twoje doznania będą intensywniejsze.

Nie wiem, co się stało z Waszymi mózgami po przeczytaniu tej instrukcji, ale mój właśnie eksplodował. Muszę zjeść herbatnika z czekoladą, aby wrócić do rzeczywistości...

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Nastolatkowie kradną samochody. Wszystko przez wyzwanie z TikToka [Kia challenge]