Hogwarts Legacy: 15 minut rozgrywki, data premiery i CZARODZIEJE

Hogwarts Legacy: 15 minut rozgrywki, data premiery i CZARODZIEJE

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,18.03.2022 06:34

Hogwarts Legacy zostało oficjalnie zapowiedziane i pokazane na State of Play. Czy jest to coś, na co czekali wszyscy fani Harry’ego Pottera? Zapowiada się zaskakująco dobrze, jak na tytuł, który wyjdzie już… zaraz!

Nowa gra z uniwersum Harry’ego Pottera to coś, na co większość fanów czeka od lat. Przez eter przechodzi od jakiegoś czasu informacja, że ma powstać Hogwarts Legacy. Ale czym jest ta gra tak naprawdę? Ostatnie State of Play z drugiej połowy marca nakreśliło nam idealnie, czym będzie nowy tytuł. Oj, zapowiada się niezła gierka.

Hogwarts Legacy, o co chodzi?

Dla fanów jedna rzecz, gra dzieje się przed czasami Harry’ego. To nie oznacza, że nie spotkamy znajomych twarzy.

Umieściliśmy cię w XIX wieku, aby twoja legenda nigdy nie została przyćmiona przez innego bohatera. Wymyślamy też nową mroczną tajemnicę, aby twój konflikt nigdy nie sprawiał wrażenia powtarzania czegoś, co już kiedyś widziałeś.

W skrócie: starożytna magia powróciła do świata czarodziejów po jakiejś tam nieobecności. My wchodzimy w buty nowego, wykreowanego przez nas ucznia, który przechodzi przez standardową drogę jako pierwszoklasista w Hogwart. Tiara przydziału, lekcje, nauka czarów i walki - czyli to, na co czekali fani od wieków. Cytując stronę PlayStation:

Mimo że jest to nasza wersja Hogwartu, to jest to świat, który od razu można rozpoznać. "Są tu znajome miejsca, takie jak Wielka Sala, wieża zegarowa i skrzydło szpitalne, ale także zupełnie nowe, jak tętniąca życiem kuchnia. Czując się jak uczeń w tych salach podczas tworzenia tej gry, mogę szczerze powiedzieć, że wciąż są miejsca, na które natrafiam, a o których wcześniej nie wiedziałam" - Boston Madsen, lider ds. środowiska Hogwartu

Okej, najważniejsze: co z innymi domami? Bo wiecie, wiadomo który dom dostawał najwięcej miłości w filmach. Na to PlayStation też ma odpowiedź:

W zależności od tego, do którego domu w Hogwarcie należysz, poznasz architekturę, wystrój i wejścia do każdego pokoju wspólnego. Moim kolegom ze Slytherinu szczególnie spodoba się wejście do naszego pokoju dziennego znikające w ścianie za wijącym się ciałem ogromnego kamiennego węża. Cieszymy się również, że możemy Wam pokazać nasze spojrzenie na nieczęsto widywane pokoje wspólne Ravenclawu i Hufflepuffu - Ravenclawowie spoczywają wysoko w wieży, a Hufflepuffy w przytulnej piwnicy.

Hogwarts Legacy | State of Play | March 17, 2022 [ENGLISH]

Hogwarts Legacy: data premiery potwierdzona (?)

A co z datą premiery? Tutaj nie otrzymaliśmy żadnej dokładniej odpowiedzi, jedynie przedział czasowy. Ale jak bliski przedział!

Hogwarts Legacy zadebiutuje podczas okresu wakacyjnego 2022 r., czyli… to już! Gra zadebiutuje na konsolach:

  • Sony: PS4 i PS5;
  • Microsoftu: Xbox One S/X, Series S/X.
  • PC.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0