Keanu Reeves wystąpi w filmowej adaptacji swojego komiksu

Hitowy komiks Keanu Reevesa dostanie filmową adaptację… i anime

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,23.03.2021 09:00

Brakuje Wam Keanu Reevesa? Wiadomo, fani gier na pewno widzieli go ostatnio dość często w Cyberpunku 2077. Jednak ten znany aktor stoi za jednym z najpopularniejszych komiksów ostatnich czasów.

Dla osób, które kompletnie nie były świadome, że Keanu także zajmuje się komiksami: nie, to nie żart. Keanu Reeves jest twórcą serii komiksów BRZRKR. Wraz z nagradzanym pisarzem NY Times, Mattem Kindtem oraz z ilustracjami od artysty wprost z Marvela, czyli Rona Garneya. To musiało się udać.

Komiks Keanu, BRZRKR odniósł sukces?

Sukces to mało powiedziane. Pierwszy zeszyt z 12 wyszedł tylko 20 dni temu, a już zdobył niesamowitą popularność. Sprzedanych zostało ponad 600 tysięcy sztuk — jak na komiksy, mega wynik.

Komiks Brzrkr (wymawiane „berserker”) jest opisywany jako „brutalnie epicka saga o 80,000-letniej walce nieśmiertelnego wojownika przez na przestrzeni wieków". Człowiek znany tylko jako 'B' (Reeves) jest pół-śmiertelnikiem i pół-bogiem, jest przeklęty i zmuszony do przemocy... nawet za cenę utraty zdrowego rozsądku. Jednak po wielowiekowej tułaczce po ziemi, B może wreszcie znaleźć schronienie — pracując dla rządu USA, by toczyć bitwy zbyt brutalne i zbyt niebezpieczne dla kogokolwiek innego. W zamian za to B otrzyma jedyną rzecz, której pragnie — prawdę o swojej niekończącej się, przesiąkniętej krwią egzystencji... i o tym, jak ją może zakończyć.

W filmie live-action oczywiście główną rolę zagra Keanu Reeves, który wcieli się w B. Obecnie nie wiemy nic więcej o jego roli. Jednak anime także opowie więcej o uniwersum BRZRKR. W animacji pierwsze skrzypce także zagra Reeves.

Naturalnie, kto stoi za obiema produkcjami?

Netflix! Kto by się spodziewał tego…

trwa ładowanie posta...

Wszystko zapowiada się całkiem ciekawie. Produkcja filmu live-action powinna ruszyć po zakończeniu zdjęć do czwartej odsłony serii John Wick.

Może macie ochotę na coś mniej brutalnego? Jeżeli tak, to sprawdźcie tekst Kuby o liceum o profilu... vlogowym. Tak, vlogowym.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3