Czarnoskóry Dzwoneczek w filmie "Piotruś Pan i Wendy"

Hejterzy atakują zwiastun filmu "Piotruś Pan i Wendy". Winna jedna postać

Źródło zdjęć: © Piotruś Pan i Wendy
Anna RusakAnna Rusak,01.03.2023 11:30

Dostaliśmy zwiastun nowej, aktorskiej wersji filmu "Piotruś Pan i Wendy". Możemy w nim zobaczyć również czarnoskórego Dzwoneczka. W sieci pojawiają się hejterskie i rasistowskie komentarze. Czy wróżki muszą być białe?

Przed nami nie tylko nowa, aktorska wersja "Małej Syrenki". Wkrótce dostaniemy długo oczekiwany film "Piotruś Pan i Wendy", w którym jedną z głównych ról zagra Jude Law. To jednak nie obecność tego aktora wzbudza tyle kontrowersji.

Tak jak w przypadku "Małej Syrenki", tak i w tej drugiej produkcji hejterom chodzi o kolor skóry jednej z głównych bohaterek. Właśnie pojawił się zwiastun filmu "Piotruś Pan i Wendy", a internauci po raz kolejny postanowili krytykować produkcję. Czy mają rację?

Film "Piotruś Pan i Wendy" na Disney+

Za nową ekranizację historii o chłopcu, który nie chce dorosnąć, zabrał się David Lowery. Tego reżysera możecie kojarzyć z takich produkcji jak "Ghost Story" czy "Zielony Rycerz". Twórcy zapowiadają, że bazują na oryginalnej opowieści J.M. Barry'ego, pisarza, którzy stworzył Piotrusia Pana.

W filmie ma również nie brakować nawiązań do animacji Disney’a z 1953 roku, a jego premiera przewidziana jest na 28 kwietnia 2023 roku. Pewnie ucieszy was fakt, że będzie można ją oglądać na platformie Disney+. Właśnie dostaliśmy nowy zwiastun filmu "Piotruś Pan i Wendy" i trzeba przyznać, że produkcja zapowiada się naprawdę dobrze!

Jeśli chodzi o obsadę "Piotrusia Pana i Wendy", w głównego bohatera wciela się Alexander Molony. W roli Wendy zobaczymy Ever Anderson, a kapitana Haka odegra Jude Law. Dzwoneczkiem została Yara Shahidi i to właśnie ona wywołuje tyle kontrowersji.

Peter Pan & Wendy | Official Trailer | Disney+

Czarnoskóry dzwoneczek w filmie "Piotruś Pan i Wendy"

Gdy dwa lata temu ogłoszono, że rolę Dzwoneczka po raz pierwszy odegra czarnoskóra aktorka, w sieci pojawiła się masa hejterskich komentarzy. Tak jak w przypadku "Małej Syrenki" internauci zarzucali twórcom, że niepotrzebnie starają się być poprawni politycznie i odchodzą od oryginalnej wersji opowieści.

Teraz, gdy pojawił się zwiastun filmu "Piotruś Pan i Wendy" i mogliśmy zobaczyć Yarę Shahidi w roli czarnoskórego Dzwoneczka, dyskusja na temat koloru skóry bohaterki powróciła. Użytkownicy Twittera w rasistowskich komentarzach twierdzą, że Disney próbuje być "woke" i deklarują, że to: "nie ich Dzwoneczek".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

W ramach obrony jedna z użytkowniczek Twittera przywołała fragment oryginalnej opowieści o Piotrusiu Panie. Podkreśla we wpisie, że autor książki koncentrował się na zachowaniach Dzwoneczka, jej osobowości i nigdzie nie napisał, jaki miała kolor skóry. Czarnoskóry Dzwoneczek nie zmienia więc oryginalnej historii.

"To opisy psychiki Dzwoneczka. Nie ma tu nic o jej kolorze włosów czy skóry. Do ludzi, którzy narzekają na współczesną wersję 'Piotrusia Pana i Wendy': animacja z Disneya z 1953 roku nie jest odniesieniem!" - zaznacza użytkowniczka na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

Dyskutowanie o tym, czy Dzwoneczek w "Piotrusiu Panie i Wendy" może być czarnoskóry, to jak dyskutowanie o tym, czy syrenki mogą mieć inny odcień skóry niż biały. Przypominam, że to postaci fikcyjne i w prawdziwym świecie nie ma ani syrenek, ani wróżek, więc twórcy mogą przedstawiać je w dowolny sposób. To, że wróżka może być osobą czarnoskórą, może szokować tylko osoby, które uważają, że na świecie żyją jedynie biali ludzie.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 32
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 71
Gryzmił,zgłoś
Oczywiście że wróżki mogą być czarne, mogą być niebieskie fioletowe, albo sraczkowate, ale ta konkretna wróżka akurat nie może, bo nie tak została wymyślona 🤷🏻‍♂️ Dzwoneczek nie była, ani czarna, ani fioletowa ani sraczkowate 🤷🏻‍♂️ ta wróżka to nie Dzwoneczek🤷🏻‍♂️ A wyzywanie ludzi którzy zwyczajnie zauważają ten oczywisty fakt od Hejterów jest kwintesencją hejtu.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kmdhwnwb,zgłoś
Tak czyjaś opinia to hejt xd gratulacje ha tfu na wasz portal
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się